Landmark

Developer prodal kancelářský projekt v Brně. Stále se nekoplo do země

Administrativní budovu se zelenou střechou Landmark v letité proluce na rohu ulic Koliště a Milady Horákové v centru Brna postaví namísto developerské firmy Triakya společnost Sudop. Trikaya jí celý projekt včetně pozemku prodala. Informovala o tom v tiskové zprávě. Původně měla stavba začít už v loni a skončit v roce 2025, zatím ale nezačala. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Trikaya původně chtěla projektem Landmark rozšířit své portfolio, které zahrnuje převážně obytnou výstavbu. Práce měly začít v polovině loňského roku, projekt navržený ateliérem a53 architekti má platné stavební povolení. Začátek stavby ale developerská společnost kvůli situaci na trhu odložila a nyní se rozhodla projekt prodat.

„Je to ikonické místo s příběhem, tato proluka u Moravského náměstí čeká na své využití už takřka osm desítek let. Věříme, že jsme projekt předali do těch správných rukou. Nám tento krok umožní soustředit se na naše strategické projekty,“ uvedl provozní ředitel Trikaya Jan Kolařík.

Open space i terasy

Trikaya loni v září zahájila stavbu nové čtvrti v lokalitě Pod Hády, kterou připravovala 13 let. V několika etapách plánuje výstavbu až 1000 bytů v bytových domech i menších viladomech.

„Brno je pro nás jako pro skupinu velmi důležitým místem. I proto, že v místě působí hned několik našich společností. Právě těm by se Landmark měl stát do budoucna novým domovem. SUDOP Real tímto nákupem naplňuje svoji dlouhodobou strategii, kdy skupinovým firmám poskytuje maximální podporu pro jejich činnost,“ uvedl předseda představenstva Sudop Real Jakub Vosáhlo.

Začátek stavby plánuje nový majitel projektu ještě letos, hotovo by mělo být ve druhé polovině roku 2027. V přízemí budovy má vzniknout mimo jiné kavárna, sedm nadzemních podlaží bude patřit kancelářím typu open space. Kanceláře v pátém a šestém patře budou mít vlastní terasy.

V podzemí budovy bude 70 parkovacích míst a šest nabíječek pro elektromobily. Najíždět se do nich bude z ulice Koliště, výjezdová rampa bude ústit do ulice Milady Horákové. Celkově budova nabídne 7500 čtverečních metrů pronajímatelné plochy, projekt počítá se získáním zelené certifikace LEED.