Areál na svitavském nábřeží

Hotel, kanceláře, časem i byty. Developer chce do areálu v Brně investovat až tři miliardy

Začátkem roku koupila mezinárodní developerská skupina UDI Group průmyslový areál zhruba 1,5 kilometru od centra Brna přímo na nábřeží řeky Svitavy, který chce v budoucnu rozvíjet. Současný územní plán zde umožňuje kanceláře, výrobu ale také ubytování hotelového typu, a tu také skupina chystá. Investice do přestavby se odhaduje na tři miliardy korun.

Město samo ale usiluje o změnu funkce území v novém územním plánu tak, aby zde bylo možné stavět bydlení, které v okolí převažuje. UDI Group zpracuje první etapu v souladu se současným zněním plánu, tedy výstavbu ubytování hotelového typu. Cenu transakce strany nekomentovaly. Investice do přestavby celého areálu se odhaduje zhruba na tři miliardy korun.

„Skupina UDI Group začínala jako developer dostupného bydlení v krajských městech České republiky a po letech se díky nejnovější akvizici do regionů vrací. Brno jako druhé největší město v ČR je pro nás velmi zajímavé. Nová akvizice nám v souladu se současným územním plánem umožní postavit ubytování hotelového typu, do budoucna zřejmě i bydlení. Investičně jde o projekt řádově za tři miliardy korun,“ vysvětlila ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková.

Na ubytování nebo bydlení se postupně mění celé okolí. Naproti přes řeku se nachází například brownfield po bývalé továrně Zbrojovka Brno, který bude také transformován na novou obytnou čtvrť.

Areál na svitavském nábřeží
Areál na svitavském nábřeží | Zdroj: UDI Group

Scelení podoby areálu

Současný územní plán umožňuje stavbu objektů pro kanceláře, retail, lehkou výrobu, ale také ubytování hotelového typu. „Pokud bude územní plán v místě přeschválen, což před časem iniciovalo město, pak by na našem pozemku mělo být možné stavět klasické bydlení. Nicméně v tuto chvíli pracujeme s ubytováním hotelového typu doplněným o služby, obchod a kanceláře. Vybudované ubytovací jednotky bychom vložili do našeho připravovaného realitního fondu a provozovali je podobně, jak to plánujeme například na našem projektu ParkSide v maďarské metropoli,“ vysvětlila záměry skupiny Fialková.

To co chce UDI Group stavět v první etapě je tedy dlouhodobé ubytování s vyšším standardem služeb, které je dnes v západoevropských městech poměrně žádané, a tak i blízko centra Brna by po podobném moderním ubytování mohla být poptávka. Na pozemku, kde je dnes 28 rozličných budov s různou výškovou úrovní a využitím, bude skupina připravovat moderní projekt po etapách. „První z nich bychom měli být schopni začít stavět zhruba do dvou let,“ dodala ředitelka strategie.

red