Dana Beková

Brownfieldy jsou v posledních letech v kurzu. Jejich potenciálu si i v České republice všimla celá řada developerských firem. Problémem bývají vlastnická práva, ale i časově a finančně náročná příprava. Tovární čtvrti ožívají velmi pomalu, přesto se najdou i výjimky. V Praze je velkým ternem Smíchov, ale nesmíme opomenout další inspirující místo, a tím je bývalá výrobna čokoládovny HARMONIA v Hrdlořezích

Dana Beková -

V posledních letech se Praha konečně začala zabývat i místy, která nejsou pro nikoho radostná. Jedná se o modernizaci hřbitovů. V zahraničí je to téma velmi časté a především otevřené k diskusi. V České republice se jedná spíše o deprimující a nepříjemný podnět. Časy se však mění, a i hřbitovy se dočkaly.

Dana Beková -

Stejně jako řada jiných měst po celé republice, má i Ostrava zajímavá zákoutí, která vybízejí k objevování. Takovým místem je území, které se nazývá Žofinka. Jedná se o probouzející klíčovou lokalitu, která má velký potenciál. Poprat se s průmyslovou minulostí není vždycky snadné, ale moravskoslezská metropole má vizi, která by mohla vytvořit velmi inspirativní novou městskou čtvrť.

Dana Beková -