Rezidence Maroldka: Střídmý dům do střídmé městské čtvrti

Útulné bydlení v pražských Nuslích. Nedokončený blok na samém okraji Prahy 4 doplní Rezidence Maroldka o 38 bytových jednotkách. Projekt od společnosti PSN právě zahájil 1. fázi prodeje.

Rezidence Maroldka se nachází na samém severním okraji městské části Prahy 4, ve čtvrti Praha Nusle, v docházkové vzdálenosti Vršovického nádraží. V bezprostřední blízkosti se nachází nejen základní občanská vybavenost, ale také mnoho zelených ploch. Tyršův vrch, návrší Bohdalec a oblíbený park Jezerka s Divadlem Na Jezerce tak jistě nabídne svým obyvatelům vítaný únik před ruchem velkoměsta.

Místo přívětivé pro život

I přes blízkost mnoha zelených ploch je ulice Maroldova tak nějak ve svízelné situaci. Blok, kde se Rezidence nachází, nebyl od 19.století, od doby svého vzniku, nikdy dostavěn obytnými stavbami. Až v 2. polovině 20. století přišla částečná dostavba. Avšak ve formě areálu industriálního rázu, který je dnešním sídlem Státního ústavu radiační ochrany. Není to však náhoda.

Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka | Zdroj: PSN

Kvůli poloze v samotném cípu Nuslí, v blízkosti nádraží Vršovice, jde o místo, kde se historicky umisťovalo zázemí zejména technického charakteru. Právě proto projekt Rezidence Maroldova nemá jednoduché zadání. Jde totiž o vytvoření přívětivého prostředí pro život. A to v oblasti, která je na pomezí obytného a technického využití. I to je důvodem, proč má tímto směrem Rezidence svá záda, a kouká se do ulice Maroldova, na jih, do nitra Prahy 4.

Co bydlení v Maroldce nabízí?

Vzhledem si Maroldka na nic nehraje. Bytový dům je koncipován jako kombinace monolitického železobetonového skeletu s keramickým zdivem. Hmota o 1 podzemním a 6 nadzemních podlažích, s posledním ustupujícím, je zabalena do střídmé formy, která tak zbytečně neruší v okolní zástavbě.

Fasáda je pojata jako šedo bílá, s doplněním o akcent ve formě balkonů, které si budou užívat obyvatelé 3. až 5. patra. S požadavky na oslunění obytných místností se architekt i přes značnou hloubku bytových jednotek vypořádal osazením velkoformátových dřevěných oken.

Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka | Zdroj: PSN

V suterénu Rezidence skrývá 17 parkovacích stání a sklepní kóje. První podlaží nabízí dalších 5 parkovacích stání, autovýtah a aktivní parter o čtyřech komerčních jednotkách. V 2. až 5. patře se nacházejí byty o velikostech od 35 do 75 m2 v provedení Fit Out, tedy plně vybavené, nebo také Shell & Core, které umožňuje vybavení dle individuálních představ.

Podlaží nejvyšší, tedy 6., nabízí díky ustoupení patra bytové jednotky se soukromými terasami. Střecha bytového domu bude místem k trávení teplých dní, nachází se zde totiž pobytová terasa. Ta je rozdělena na veřejnou část a část soukromou. Zájemci se mohou těšit na skvělý prostor pro budování sousedských vztahů; anebo si i připlatit za své privátní místečko, pro klidné vychutnání panoramatu Prahy.

Rezidence Maroldka

Lokalita: Praha, Česko
Investor: Pražská Správa Nemovitostí
Plocha: 560 m2
Počet bytů: 38
Dispozice bytů: 1 kk až 3 kk
Velikosti bytů: 35 až 75 m2
Plocha retailu: 220 m2, 4x komerční jednotka v parteru
Parkovací místa: 23

Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka
Rezidence Maroldka