Byty, obchody i restaurace: Na Hagiboru vyroste pátá rezidenční budova

Developerská skupina Crestyl představila novou rezidenční budovu Kappa, která vyroste na pražském Hagiboru v sousedství stanice metra Želivského. Stavba již pátého bytového domu v rámci projektu Hagibor bude zahájena na začátku příštího roku, dokončení je naplánováno na rok 2027. Kappa nabídne přes 250 bytů všech velikostí, v přízemí budou prostory pro obchody a služby.

Dům bude mít prestižní celosvětovou certifikaci dlouhodobě udržitelných projektů BREEAM. Autorem netradiční podoby budovy, která svým obyvatelům přinese i možnost relaxace v krásném vnitrobloku, je architektonická kancelář Ian Bryan Architects (IBA). Veřejný prostor celého projektu Hagibor pak řeší světoznámý krajinářský architekt Michel Desvigne.

Hagibor Kappa
Hagibor Kappa
Hagibor Kappa
Hagibor Kappa
Hagibor Kappa
Hagibor Kappa
Hagibor Kappa

„Hagibor nabízí atraktivní bydlení ve stylu moderních metropolí, a to přímo u metra. Nemyslíme zde jen na budovy samotné, ale na i na celkový veřejný prostor. Navíc se jedná o další z našich projektů, který využívá symbiózy bydlení, kanceláří, obchodů a služeb na jednom místě. Obyvatelé nyní představené budovy Kappa budou mít přímo v lokalitě například supermarket, fitness, lékárnu, drogerii, ale samozřejmě i několik restaurací, bister nebo cukrárnu,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl. „Správnost tohoto přístupu dokazuje zájem o nabízené byty – v etapě, která bude dostavěna letos, jich máme prodáno 80 %, starší etapy jsou vyprodané,“ dodává Peška.

Čtyři věže

Budova Kappa leží v rámci projektu Hagibor nejblíže ke stanici metra Želivského. Nabídne přes 250 bytů v dispozicích od 1+kk až po 5+kk o podlahové ploše od 27 m2 až po 180 m2. Menší byty budou spíše v nižších patrech domu, prostornější byty s balkony budou ve vyšších patrech a ustupujících čtyřech „věžích“.

CRESTYL Hagibor Kappa 02 min
Hagibor Kappa | Zdroj: CRESTYL

V přízemí budou kromě recepce pro rezidenty i obchody, restaurace a služby, obyvatelé budou mít k dispozici i vnitroblok. Za netradiční architektonickou podobou budovy stojí dlouhodobě etablovaná architektonická a designová kancelář Ian Bryan Architects (IBA), která je autorem všech bytových domů v projektu Hagibor.

Prestižní certifikace

Samozřejmostí budou podzemní garáže s možností umístění nabíječek na elektromobily. Kappa je naprojektována tak, aby získala prestižní celosvětovou certifikaci v oblasti energeticky úsporných a udržitelných budov BREEAM.

„V Hagiboru klademe obrovský důraz na veřejný prostor. Jeho koncepci řídí nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti Michel Desvigne, který vše spojil do jednoho harmonického celku,“ vysvětluje Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl.

„Zeleň tak zde propojuje a zároveň odděluje kancelářské a obytné prostory, vytváří prostor pro hry, pikniky, sport nebo komunitní život, koruny stromů oddělují ruch dole od klidu nahoře v terasách. Kvalitní krajinná architektura také dlouhodobě zvyšuje hodnotu nemovitosti a dělá z dobré lokality skvělou adresu.“ Michel Desvigne je autorem urbanistických řešení, veřejných prostor a parků po celém světě, například v Paříži, Tokiu nebo Detroitu.

CRESTYL Hagibor Kappa 07 min
Hagibor Kappa | Zdroj: CRESTYL

Budovy okolo náměstí a bulváru

V rámci projektu Hagibor byly již před dvěma lety dokončeny první dvě rezidenční budovy Alfa a Beta, další dvě – Gamma a Delta – jsou ve výstavbě a budou hotové v letošním létě. Bytový dům Gamma je umístěn ve východní části nové čtvrti Hagibor u ulice Počernická. Nabízí 138 bytů od 1+kk až po 5+kk, přibližně 80 % je již prodáno. Čtvrtý rezidenční dům Delta zahrnuje 168 bytů určených na pronájem a celý jej ještě před zahájením stavby koupila investiční společnost Invesco Real Estate.

Kromě bytů v rámci projektu Hagibor postupně vyroste i celkem šest administrativních budov. První dvě z nich jsou těsně po dokončení, výstavba dalších bude následovat. Celý projekt Hagibor propojuje náměstí a centrální pěší bulvár s obchody a službami – již v tomto roce se zde otevře například restaurace, bistro, drogerie nebo cukrárna.