Císařská vinice

Císařská vinice hlásí hotovo. U pražské Ladronky vyrostly rodinné i bytové domy

Developerská společnost JRD Real Estate ohlásila zkolaudování projekt Císařská vinice. V rezidenčním komplexu na jižním svahu Prahy 5 vzniklo sedm rodinných domů a dva bytové domy, které nabízí celkem 69 bytových jednotek a několik prostor pro komerční využití. Projekt, který se může pochlubit šetrnými technologiemi a záštitou renomovaných architektů, je ze 70 % vyprodaný.

Všechny prostory jsou vybaveny systémem šetrných technologií, který budoucím obyvatelům zajistí nejen zdravé vnitřní prostředí a zdravé bydlení, ale také energetickou úsporu.

„Snažíme se o to, aby naše projekty byly maximálně energeticky úsporné a zároveň komfortní. V Císařské vinici proto najdete například systém řízeného větrání s rekuperací tepla nebo stropní chlazení s aktivací betonového jádra, které je příjemnější a energeticky šetrnější než klasická klimatizace,“ vysvětluje Petr Valeš, ředitel produktového managementu JRD Real Estate.

Vlastní vinný sklípek pro rezidenty

Kromě toho má za sebou Císařská vinice řadu významných jmen. Celému rezidenčnímu souboru vdechl podobu tým architektů a inženýrů z ateliéru Podlipný Sladký architekti. O standardy základního vybavení se zase postaralo designérské studio Olgoj Chorchoj. Zahradám a veřejnému prostoru se potom věnoval zahradní architekt Ferdinand Leffler.

Promyšlené propojení vnitřních prostor s exteriérem je viditelné na každém rohu. Každý z bytů má balkon nebo velkou terasu, byty v přízemí také předzahrádky. Rodinné domy disponují krásnými zahradami orientovanými na jih.

Výhledy se otevírají do zeleně zastoupené zelenými střechami, zahrádkami, vinicí a připravovaným parkovým areálem. Zde bude umístěn vinný sklípek, který bude přístupný jen rezidentům.

„Císařská vinice je jedno z posledních míst poblíž centra a zároveň uprostřed zeleně, kde bylo možné postavit takovýto rezidenční areál. Máme radost, že je o projekt zájem, a to nejen ze strany našich klientů, ale i odborné veřejnosti,” uvádí ředitel projektové realizace JRD Real Estate Jiří Sládek.