Nově budovaný pavilon Karlovarské krajské nemocnice poprvé otevřen veřejnosti

Nově budovaný pavilon Karlovarské krajské nemocnice poprvé otevřen veřejnosti

Jedna z nejvýznamnějších právě budovaných staveb Karlovarského kraje, Pavilon akutní medicíny a centrálního vstupu v Karlovarské krajské nemocnici, se 5. listopadu poprvé otevřela veřejnosti. Den otevřených dveří pořádaný v rámci Dnů stavitelství a architektury přilákal přes 300 návštěvníků. K vidění byla hrubá stavba supermoderního objektu, jehož projekt zvítězil v loňském ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje. Zájemce o prohlídku prováděli po budově od devíti do dvanácti hodin zástupci zhotovitelů ze Sdružení Nemocnice Karlovy Vary, v čele se společností Metrostav.

Hrubá stavba třípatrové budovy se už zbarvila fasádou a přibyly na ní okenní rámy včetně skleněných výplní. V objektu byly dokončeny vnitřní vyzdívky a obvodové zdivo. V současnosti se pracuje na vnitřních technologiích. Průběžně probíhá montáž vzduchotechniky, elektroinstalace, medicínských plynů, kanalizace, vodovodu, chladícího okruhu a potrubní pošty. „Postup na stavbě je v souladu s harmonogramem, který předpokládá dokončení většiny stavebních prací do dubna příštího roku“, říká Ing. Petr Čermoch, oblastní ředitel divize 9 Metrostavu pro Karlovarský kraj.

Po dostavění se Pavilon akutní medicíny a centrálního vstupu propojí se současnými pavilony chirurgických a interních oborů nemocnice. V suterénu bude urgentní příjem a v přízemí recepce a 12 příjmových ambulancí a stacionářů v různých zdravotnických oborech. Do prvního patra přijde 31 lůžek intenzivní péče a zákrokový sál kardiochirurgie, do druhého centrální operační trakt se šesti sály a centrální sterilizací a do třetího strojovny vzduchotechniky a chlazení. Na střeše vznikne heliport pro přistávání vrtulníků záchranné služby. V okolí vyroste park a parkoviště pro návštěvníky nemocnice s kapacitou 80 míst.

Koncepce Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu vychází z nejmodernějších trendů současného zdravotnictví. Pracoviště budou poskytovat specializovanou péči srovnatelnou se zahraničními klinikami. Den otevřených dveří uspořádala Regionální stavební sdružení a Sdružení podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Metrostavem.

  

Zdroj: Metrostav a.s.

RubrikyZdravotnictví