Pentahotel Praha - osobitý styl v srdci osobité pražské čtvrti
Galerie(7)

Pentahotel Praha – osobitý styl v srdci osobité pražské čtvrti

Partneři sekce:

Rozváděče a jištění, systémy pro ukládání vedení a především retro designové otočné vypínače – pražský pentahotel svěřil bezpečnost a pohodlí svých hostů „do rukou“ komponentům Hager.

Od roku 2013 najdete i v Praze jednoho člena z rozvětvené rodiny hotelů penta. Tyto hotely jsou po celém světě známé svou specifickou, nekonvenční a uvolněnou atmosférou. I z tohoto pohledu byste lepší lokalitu pro pentahotel v Praze hledali jen stěží – najdete jej totiž v Karlíně. Dříve podceňovaná čtvrť s pochybnou pověstí vstala po ničivých povodních v roce 2002 doslova jako bájný fénix z popela. Karlínu povodně paradoxně pomohly odhodit stín minulosti a získat svou novou tvář. Tak jako se z ošklivého káčátka stala krásná labuť, tak i tato dříve průmyslová, dělnická čtvrť vyrostla v moderní, dynamickou, osobitou a stylovou část Prahy, navíc přesně na rozhraní mezi historickým centrem a novou zástavbou.

Vybavit stylový hotel v jednom z nejstylovějších měst Evropy… to bylo zadání pro společnost Hager. Skloubit maximální bezpečnost hotelových hostů s pohodlím a designem. Ve společných prostorách hotelu našly uplatnění černé parapetní žlaby pro decentní a elegantní vedení kabelů. Rozváděče se spínacími a jisticími prvky byly důmyslně schované v podhledech a nikterak neruší decentní vzhled pokojů. Retro otočné vypínače Berker Serie 1930 v černé barvě jsou naopak šperkem každého interiéru a pokojům v pentahotelu vysloveně sluší. Prostory hotelu jsou vybaveny vypínači a zásuvkami v černém plastu, v pokojích najdete ze stejné série i čtečku na hotelovou kartu nebo multimediální box sestávající z USB a HDMI zásuvky.

Vybrané vypínače byly na přání zákazníka označeny drobnými piktogramy, které usnadňují hostům orientaci při ovládání osvětlení v pokoji. „Vypínače pro pentahotel byly vyráběny na zakázku, protože požadavek na natištění piktogramů na rámečky nebyl úplně standardní,“ vysvětluje Thomas Grund, generální ředitel společnosti Hager v České republice. „Což byl úkol jako stvořený pro náš výrobní program Berker Manufaktura! Tímto způsobem dokážeme vyjít vstříc téměř jakýmkoliv požadavkům zákazníka, ať už se týkají netradičních materiálů nebo nestandardní povrchové úpravy rámečků. V rámci programu Berker Manufaktura dokážeme vyrobit vypínače z cenných kovů, džínoviny nebo neonového akrylátu a pokrýt je třeba křišťály Swarowski. Takže potisknout černé rámečky bílými ikonkami pro potřeby pentahotelu byla maličkost,“ uzavírá Thomas Grund.

Historie vypínačů Berker se začala psát již v roce 1919, kdy si bratři Robert a Hugo Berkerovi založili továrnu v německém městě Schalksmühle. Sázka na německou kvalitu v kombinaci s odvážným designem se vyplatila – vypínače Berker se staly pojmem a doprovázejí architektonické milníky již celé 20. století. Od roku 2010 spadají vypínače Berker do portfolia společnosti Hager. Jsou k dostání ve formě přístrojů nejen pro klasickou instalaci, od běžných zásuvek, přes datovou techniku, žaluziové spínače, stmívače, pohybová čidla, až po termostaty, ale také v bezdrátové variantě Berker.Net, případně v podobě inteligentní elektroinstalace KNX. Kulatý tvar vypínačů v portfoliu Hager se uplatňuje hned u několika designových řad. V pentahotelu byly použity spínače Berker Serie 1930 v černém plastovém provedení. Tyto vypínače se svými čistými tvary hrdě odvolávají na školu Bauhaus – jsou dokonalým ztělesněním myšlenek funkcionalismu.

Všechny designové řady vypínačů Berker od společnosti Hager, více dobových fotografií i historických milníků ve vývoji vypínačů najdete na www.hager.cz/vypinac.

Zdroj: PR článek společnosti Hager Electro s.r.o. (www.hager.cz )