Jednací atrium - jednoduchost a kontrast
Galerie(5)

Jednací atrium – jednoduchost a kontrast

Architekti ze studia D3A pod vedením Tomáše Prouzy vytvořili návrh originálně koncipovaného zasedacího prostoru pod širým nebem. Ten byl situován do otevřeného atria budovy banky J&T, na které navazují také tři nově zbudované jednací místnosti.

Atrium a jednací místnosti mají tvořit jeden spojitý, navzájem se doplňující celek. Autoři kladli důraz projektu především na jeho výtvarný koncept, který je výrazným a jednoznačně řešeným počinem. Atriu dominuje bílá členitá plocha se zálivy pro posezení. Její tvar se vyhýbá vzrostlým stromům ginkgo biloby.

Koruny stromů jsou upraveny tak, aby pohledově uvolnily parter pro nově vzniklou kvetoucí zahradu a obytný charakter prostoru. Návrh je založen na jednoduchosti a kontrastu přírodních a neutrálních bílých prvků.

Zarámované průhledy

Jednací místnosti byly navrženy jako vestavba do atria podél stávající prosklené chodby. Jsou propojeny motivem antracitového stěrkového nátěru, který se opakuje vně i uvnitř, na podlaze, stěnách i stropu. Stěny z interiéru i z exteriéru jsou celoprosklené, jednací místnosti tak rámují tři esteticky poklidné průhledy do zahrady.

Venkovní prostor získal svoji zajímavě laděnou atmosféru také díky vodnímu prvku, který je zde zprostředkován díky jednoduše pojaté fontánce. Bílá barva se tak objevuje v prostoru atria hned v několika prvcích – na pochozích plochách, stolech, židlích i na již zmíněné drobné fontánce.

Zahrada je kromě jednacími místnostmi přístupná také vlastním prostorným vstupem. Zaměstnanci, klienti i hosté si v prostoru atria mohou odpočinout od neosobního kancelářského prostředí a i v rámci pracovního jednání zažít příjemné chvíle strávené v kvalitně řešeném prostředí.

J&T Bank – atrium a jednací místnosti

Archtekt: D3A – Tomáš Prouza
Spolupráce: Petra Barotková, Petr Jehlík, Jan Přikryl
Investor: J&T Bank, a.s.
Statika: Jiří Houra, HSD statika s.r.o.    
Zahradní architekt: a05 ateliér zahradní a krajinářské architektury    
Projekt: 2013–2014
Realizace: 2014

Zdroj: D3A

PRAHA
TEXT: TEREZA JANIŠOVÁ, D3A
FOTO: FILIP ŠLAPAL

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 1/2017.