Skla AGC pro interiérové využití
Galerie(3)

Skla AGC pro interiérové využití

Pokud plánujete rekonstrukci svého bytu, nezapomeňte na nové technologie ve skle, které se dají použít pro váš byt. Možnostem se nekladou meze. Z běžného bytu se dá díky použití a atraktivitě interiérových skel změnit celkový vzhled bytu k nepoznání. Široká variabilita a množství našich specializovaných produktů jsou ideálními společníky pro proměnu vaší domácnosti.

Společnost AGC Glass Europe nabídla jako první výrobce skla rozsáhlou škálu dekorativních sklářských výrobků pro interiérové aplikace. Sklo s přidanou hodnotou můžeme označit druh ekologických zrcadel Mirox. Tato generace ekologických zrcadel s kovovým povlakem neobsahujícím měď, nízkým obsahem olova v laku a vysokou odolností vůči korozi reaguje na rostoucí poptávku po vyšší odolnosti, snadnějším zpracování a vylepšených vlastnostech. Tento typ zrcadel je vhodný i do vlhčích prostor například do koupelen, jelikož má zvýšenou odolnost proti korozi.

Nejběžněji využívaným produktem z naší škály jsou lakovaná skla Lacobel. Jedná se o čiré sklo float pokryté na jedné straně vysoce kvalitním lakem. Je k dispozici ve 20 moderních barvách. Skla Lacobel jsou ideálním řešení pro obkládání stěn. Skla lze kombinovat s různými materiály jako jsou dřevo, keramika, kov a ocel.  V případě obkladu za kuchyňskou linkou u sporáku, kde hrozí prasknutí skla z důvodu termálního šoku, je vhodné použít lakovaná tepelně tvrzená skla LacobelT. Tento typ skla je odolný vůči vysokým teplotám. Skla Lacobel a LacobelT díky své vysoké reflexi opticky zvětší každý prostor a navíc se snadno udržují.

Rekonstrukce bytu, obklad stěny za kuchyňskou linkou, celoskleněné dveře, skleněný stůl v matném provedení, Lacobel White Pure, Matelux Clearvision ©AGC Glass Europe

Rekonstrukce bytu,  obklad stěny za kuchyňskou linkou, celoskleněné dveře, skleněný stůl v matném provedení, Lacobel White Pure, Matelux Clearvision ©AGC Glass Europe

Starší prvky v domácnosti mohou být nahrazeny moderními celoskleněnými dveřmi, příčkami nebo celoskleněným schodištěm. Použitá technologie při výrobě skla může ovlivnit řadu věci, jako jsou: barva, průsvitnost, transparentnost, matnost ale také i jeho bezpečnostní charakteristika. Pro tyto bytové prvky je vhodné použití bezpečnostního vrstveného skla Stratobel. Ochrana je zaručena plně transparentní PVB folií, která je vkládána mezi dvě tabule skla. Díky použité technologii lepení zůstává sklo pohromadě i v případě nečekaného rozbití.

Celoskleněné dveře, Matelux Clearvision © AGC Glass Europe

Celoskleněné dveře, Matelux Clearvision © AGC Glass Europe 

Běžným standardem pro oddělení dvou místností je použití sádrokartonové či zděné stěny. Velice žádanou a oblíbenou variantou je nyní oddělování místnosti pomocí skleněných příček z čirých skel Planibel, matovaných skle Matelux, dekorativních skel Imagin nebo skel s protisluneční ochranou Stopsol. Taková celoskleněná stěna je designovým řešením, díky kterému se otevře a prosvětlí každý interiér. Při výrobě je kladen důraz na dílčí detaily tak, aby linie i plochy na sebe navazovaly.

Skleněná zábradlí z vrstveného bezpečnostního skla Stratobel jsou stylovým a bezpečným prvkem do moderních interiérů. Zajišťují bezpečí při pohybu na schodech a chrání proti pádu. Navíc propouští více světla než klasické zábradlí, mají vyšší odolnost proti poškození a snadno se udržují.

Rekonstrukce kuchyně, obklad stěny za kuchyňskou linkou , skleněná vitrína, Lacobel Blue Pastel, Glassiled © AGC Glass Europe

Rekonstrukce kuchyně, obklad stěny za kuchyňskou linkou , skleněná vitrína, Lacobel Blue Pastel, Glassiled © AGC Glass Europe 

Posledním ze zmíněných prvků může být zajímavý interiérový nábytek vyrobený taktéž ze skla. K tomu jsou převážně určeny druhy skel s dekorativním vzorem (Imagin, Oltreluce) anebo sklo se saténovou povrchovou úpravou Matelux.

V případě že by vás tato skla zaujala, využijte našich služeb od výběru skel a zaměření až po instalaci. Kontaktujte náš instalační tým AGC, naši kolegové vám rádi pomohou s výběrem vhodného skla.

 

AGC Processing Teplice a. s. , člen AGC Group, provozovna Praha
Jiří Grepl
+420 606 634 864
jiri.grepl@eu.agc.com

 

ZDROJ: PR článek společnosti AGC