Bydlení, kde šly dějiny. Rekonstrukce Jinonického zámku je dokončená

Jinonický dvůr
Zdroj: Creditas Real Estate

Přes dva roky trvající renovace kulturní památky Jinonický zámeček si vyžádala náklady ve výši půl miliardy korun. Výsledkem je moderní bydlení v historickém objektu, původním sídle Schwarzenbergů, který nabízí 51 bytových jednotek o dispozicích 2+kk až 4+kk.

Jinonický zámeček, nacházející se v Praze 5, je velmi specifický projekt. Díky své dlouhé historii a pečlivé rekonstrukci vyčnívá z typické rezidenční výstavby a představuje výjimečné bydlení pro náročné klienty,“ říká Jiří Vajner, ředitel CREDITAS Real Estate, která rekonstrukci financovala.

Za architektonickým návrhem stojí studio MS Architektura a Design a jeho architekti Milan Ševčík, Tomáš Filgas, Michal Ryšavý a Martin Studnička.

Byty s klenutými stropy i předzahrádkami

Celkem 51 prostorných a vzdušných bytových jednotek disponuje moderním designem a atmosférou zámeckého bydlení. Tu evokují původní a zachované stavební prvky jako jsou klenuté stropy, historické krovy nebo původní kašna.

Vybrané byty v přízemí mají na pražské poměry velké předzahrádky. Celý areál je soukromý, na dvoře lze využít relaxační zóny s posezením, pod vnitřním dvorem jsou podzemní garáže, obyvatelům jsou k dispozici výtahy.

Jinonický dvůr
Jinonický dvůr |

„Dali jsme si záležet na obnově původních prvků jako jsou trámové stropy, krovy, štuková výzdoba fasád, historické sluneční hodiny či barokní kašna. Třešničkou na dortu je věžička s funkčním historickým hodinovým strojem. Finální podoba celého areálu je nyní skutečně působivá. Věřím, že ji ocení každý nový obyvatel zámečku,“doplňuje projektový manažer CREDITAS Real Estate Jan Kukla.

Projekt s názvem Jinonický dvůr je rozdělený do několika etap. Ty zahrnují výstavbu bytových domů a vila-domů, které se nachází v těsném sousedství zámku a renovaci samotného Jinonického zámečku, která probíhala poslední dva roky v úzké spolupráci s památkáři.

V rámci stavebních průzkumů se zde totiž našly pozůstatky středověké tvrze. Barokní podobu, která přetrvala do současnosti, celému panství vtiskl rod Schwarzenbergů. Jejich erb visí nad vstupem dodnes.

red