V řadě

Přeměna ponuré vilu v moderní oázu klidu a pohody

Klient, jehož pracovní povinnosti ho často zavádějí do různých koutů světa, se nedávno rozhodl usadit se s rodinou v jednom z historických řadových domů, který se nachází jen kousek od pražského letiště. Tento třípodlažní dům s polozapuštěným suterénem, předzahrádkou a rozlehlou zahradou nabízel nádherný výhled na okolní krajinu, včetně bělohorských plání.

Hliníková okna a dveře AVG

Hliníková okna a dveře pro rodinné domy a moderní budovy od společnosti AVG group, a.s. jsou často nedílnou součástí mnoha moderních projektů, u kterých je požadavek vytvořit nadčasový a originální design. Hliníková okna a dveře AVG jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a ve 100% zaručené kvalitě.

Komunitní centrum Knoflík

Knoflík: Ambiciózní přeměna sídlištní ruiny. Na střeše se pořádá i letní kino

Jen v hlavním městě žije na sídlištích celých 40 % obyvatel. Je tedy vysoce pravděpodobné, že tzv. „králíkárny“ nejen nezmizí, ale je do nich naopak potřeba investovat a zvelebovat je. To se samozřejmě týká i veřejného prostoru, který byl v uplynulých desetiletích většinou zanedbáván a místním tak chybělo větší sepětí s lokalitou. To je rovněž případ zchátralého komplexu veřejné vybavenosti na Proseku. 

Svazková škola LOŠBATES

Přes byrokratické a dotační překážky. Svazková škola na Říčansku se připravuje šestým rokem

Na počátku byla mimořádná mezinárodní architektonická soutěž, které se zúčastnilo 108 týmů z 38 zemí celého světa. Výsledky byly oznámeny v dubnu 2018. Ani po více jak 5 letech se však nekoplo do země. Nyní dobrovolnému svazku obcí LOŠBATES na Říčansku svitla naděje. Konečně se podařilo získat stavební povolení pro novou svazkovou základní školu v Louňovicích určenou 540 žákům.

Svazková škola Chýně - Hostivice

Škola jako otevřená náruč a nové centrum obce

Obce Chýně a Hostivice se spojily s cílem vybudovat novou základní školu pro přibývající obyvatele obou obcí. Pomocí architektonické soutěže vybraly návrh ateliéru ov architekti, který z budovy a přilehlého veřejného prostoru vytváří nové lokální centrum.

Nové objevy ze světa designu a umění se v září ukáží na festivalu Czech Design Week

Design pro všechny nabídne letošní 10. ročník festivalu Czech Design Week, který ve dnech od 7. do 10. září představí v pražské Výstavní síni Mánes nové designové kolekce více než 120 vystavujících z řad designérů, umělců, studentů, studií či značek, a také každodenní doprovodný program zaměření na aktuální trendy v oblasti designu a kreativní tvorby.

Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy

Inspirováno dětmi. Nová léčebna slouží jako vzor udržitelné architektury v panenské přírodě

V regionu Moravského krasu, na území chráněné krajinné oblasti, vznikl nový komplex léčebny, který zdůrazňuje spojení mezi moderní architekturou, přírodou a technologickými inovacemi. Léčebna pro děti s nemocemi dýchacího ústrojí v Ostrově u Macochy na Blanensku má více než třicetiletou tradici a nový komplex zcela nahradil původní, nevyhovující budovu.

montovaná budova AVG

Ocelové haly AVG pro podnikání

Ocelové haly AVG pro podnikání od největšího výrobce halových systémů AVG group, a.s. patří k nejvíce zažitým řešením pro vytvoření kvalitního a moderního prostoru. Dodavatel hal AVG group, a.s. vyrábí nejširší sortiment multifunkčních hal v ověřené kvalitě. I proto se většina podnikatelů rozhodne pro halu AVG.