230918 Dum Studie E Skoda 1

Plzeň postaví další bytový dům. Nabídne dostupné bydlení pro mladé rodiny i seniory

Plzeň postaví za několik set milionů korun nový dům se 68 byty na náměstí Emila Škody poblíž centra. Má hotovou studii a teď zadá projekt, který by měl být hotový do roku a půl. Stavbu zaplatí ze svého. Město plánuje, že si vezme výhodný úvěr, jehož splátky chce hradit z nájmů bytů 2+kk a 3+kk. Po plánované výstavbě třech nových domů na Světovaru se 170 byty jde o druhý největší bytový projekt města.

Sluishuis

Sluishuis: Plovoucí čtvrť v Amsterodamu

Projekt Sluishuis s veřejnými střechami a říčními chodníky situovaný na okraji Amsterodamu reinterpretuje klasickou typologii nádvoří pro život na vodě. Dánský BIG a holandský Barcode Architects navrhly Sluishuis na umělém ostrově na jezeře IJ v amsterdamské čtvrti IJburg. Čtvercový obytný blok obklopuje vnitřní přístav s dvojitou konzolou, která tvoří bránu jezera.

Pod Hády

Konečně se může kopnout do země. Nová čtvrť v Brně nabídne přes 1000 bytů

Jeden z největších developerských projektů v Brně, výstavba nové čtvrti Pod Hády s více než 1000 bytů, získal stavební povolení. Developerská společnost Trikaya, která výstavbu na místě bývalé továrny Ergon v Maloměřicích a Obřanech už deset let připravuje, začne první byty prodávat letos na podzim, stěhovat se do nich mají lidé v polovině roku 2025.

Tři Dvory

Tři Dvory: Areál u Brna nabídne bydlení, nákupy, školku i sport

Investiční skupina DRFG oznámila akvizici nového developerského projektu Tři Dvory, který nabídne bydlení pro pestrý rodinný život v atraktivní lokalitě v dokonalém souladu s přírodou. Tento projekt cílí především na mladé rodiny, páry i singles, tedy prakticky na všechny, kteří hledají bydlení s velkým množstvím užitku, přitom ve výborné kvalitě a v cenově dostupném řešení s dobrým dopravním spojením do Brna.

Rezidence Na Mariánské cestě

Jako ve Skandinávii. Bytový komplex v Brandýse nad Labem klade důraz na udržitelnost

Stavba rezidenčního areálu Na Mariánské cestě v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi od developerské společnosti DOMOPLAN se dostala do další fáze. Dělníci momentálně staví první etapu komplexu se 168 byty. Areál s parkovou úpravou a řadou možností, jak trávit volný čas, klade důraz na ekologické prvky a energeticky úsporná řešení. Společně s obnovitelnými zdroji energie pokryjí až 40 procent celkové spotřeby rezidence.

Hagibor - bytové domy Alfa a Beta

Nová pražská čtvrť Hagibor: Zeleň na prvním místě

Na rozhraní pražských Vinohrad, Žižkova a Strašnic u stanice metra a tramvají roste nová čtvrť Hagibor. Středobodem čtvrti se stane veřejné prostranství, ve kterém je kladen důraz na kvalitu krajinářské koncepce a vegetačních úprav.

Praha - Letňany

Konec bizarní stanice metra v poli. Praha chystá moderní a ekologickou čtvrť

V roce 2008 byla vybudovaná stanice metra Letňany, která stále končí v poli. To by však mohly změnit plány, které má Magistrát hl. m. Prahy s nevyužitými městskými a státními pozemky. V okolí metra by mohla vzniknout nová inovativní čtvrť podle územní studie, kterou nyní zpracovává Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR).

Ponavia rezidence III

Nové byty v Brně. Dokončený projekt Ponavia rezidence vznikl na základě soutěže

Developerská společnost Trikaya dokončila další část rezidenčního projektu v brněnské městské části Královo Pole. Ponavia rezidence III byla na konci března 2023 úspěšně zkolaudována a navázala tak na předchozí etapy z let 2016 a 2020. Projekt zahrnuje celkem 262 bytů, z čehož 72 vzniklo v rámci aktuálně realizované třetí fáze.