Brixx

Vstupní brána do Brna. V multifunkční čtvrti Brixx vznikne 500 bytů, kanceláře i kavárny

Přes 320 nových bytů a 80 ateliérů, k tomu více jak 90 ubytovacích jednotek pro studenty, kanceláře, zdravotnické zařízení, kavárny, služby a piazzetta s vysazenou zelení. Na jihozápadě Brna v oblasti Západní brány, na pomezí městských částí Bohunice a Starý Lískovec, vznikne kompletně nová rezidenční čtvrť, kterou postaví developerská společnost DOMOPLAN.

bjarke ingels interview nabr housing startup usa dezeen 2364 hero 5 1

Start-up chce Američanům dopřát levné byty. Stojí za ním proslulý Bjarke Ingels

Netransparentní a neefektivní. Takovými přízvisky by se dal charakterizovat (nejen) americký realitní trh. Myslí si to alespoň známý dánský architekt Bjarke Ingels, zakladatel studia BIG. Společně s dalšími podobně smýšlejícími investory se rozhodl založit společnost Nabr. Chce vyvinout nový a lepší způsob městského bydlení a zaměřit se při tom na dosažitelnost, udržitelnost a individualitu.

Albatros Kbely

Albatros Kbely: Třetí etapa nabídne skoro 100 bytů a důraz na udržitelnost

V rámci výstavby třetí etapy pražského rezidenčního projektu Albatros Kbely došlo ke slavnostnímu poklepání základního kamene. Dva nové bytové domy budou dokončeny do konce příštího roku a investice přesáhne 450 milionů korun. Třetí etapa vyroste na 7,5 tisících m2 s 96 byty a důrazem na udržitelnost a kvalitní veřejný prostor pro mladé rodiny.

Rezidence Oliva

Dokončený rezidenční dům na Brumlovce připomíná olivu. Nabízí klid a zeleň

Rezidenční dům ve tvaru plodu olivovníku na pražské Brumlovce byl v prosinci zkolaudován. Nabízí bydlení ve 72 slunných vzdušných bytech s dostatkem soukromí a s možností připojení na chytrou domácnost. Do Rezidence Oliva, za jejímž architektonickým návrhem stojí ateliér A69 – architekti, se první obyvatelé nastěhují v prvním čtvrtletí roku 2023.

Vindmøllebakken

Udržitelně, sousedsky, družstevně. Norský bytový dům ukazuje bydlení zítřka

Historie norského města Stavanger se sice píše už více než 900 let, opravdový rozmach však zažil teprve v uplynulých desetiletích. Svůj podíl na tom měla nedaleká základna NATO, zejména však objev ropy v norských vodách. Z ospalého pobřežního městečka se tak rázem stalo centrum norského ropného průmyslu, což s sebou nese i zvýšené nároky na bydlení.

Hagibor Republic

Desítky bytů a komerční prostory. Rezidenční projekt Hagibor hlásí dokončení první etapy

První etapa rezidenční části projektu Hagibor v Praze 10, budovy Alfa a Beta s celkem 160 bytovými jednotkami a komerčními prostory v parteru byla dokončena v polovině roku 2022. Obě obytné stavby stavby z pera architektonické kanceláře Ian Bryan Architects (IBA) jsou prvními vlaštovkami rozsáhlé smíšené zástavby developerské společnosti Crestyl v oblasti Hagiboru.

Bytový dům Vršovická

Bytový dům Vršovická: Architektonickou soutěž vyhrál návrh ateliéru Kuba + Pilař Architekti

Vítězem druhé architektonické soutěže vypsané na městský bytový dům Vršovická se stala brněnská architektonická kancelář Kuba & Pilař architekti. Na městském pozemku v Praze 10 vymezeném ulicemi Vršovická a Petrohradská v těsné blízkosti fotbalového stadionu Bohemians vyroste podle jejich návrhu polyfunkční dům se 139 nájemními byty, maloobchodními prostory v přízemí a parkovacími stáními pro obyvatele domu a případně i pro rezidenty Prahy 10.

Rezidence Diorit

V brněnském kamenolomu vyrůstá bytový dům. Zelená střecha bude mít 40 arů

Netradiční místo bude mít osmipatrový bytový dům se 142 byty nazvaný Diorit, který začíná vznikat v brněnské městské části Brno-Komín. Vyrůstá v místě bývalého kamenolomu v prudkém kopci. Jak uvedl zástupce investora a manažer projektu Jan Zeman, před začátkem vlastní stavby bylo třeba prostor lomu přizpůsobit, což trvalo dva roky.

Radlický Dřevák

Přelomový projekt pro Česko. V Radlicích vznikne poprvé bytový dům kompletně ze dřeva

Skanska připravuje projekt s názvem Radlický Dřevák, který počítá s výstavbou doposud největšího bytového domu ze dřeva v České republice. Vyrůst má na brownfieldu v ulici Radlická v Praze 5. Za architektonickým návrhem stojí přední český ateliér Jakub Cígler Architekti, který navazuje na boom využití dřeva ve výstavbě v zahraničí.

Praha panorama

Inspirace baugruppe. Praha plánuje projekty spolkového bydlení

Pražský magistrát plánuje zahájit na pěti městských parcelách projekty takzvaného spolkového bydlení. Výběr dvou pozemků v Michli a po jednom ve Vysočanech, Lipencích a Libni projednali městští radní, rozhodnutí však zatím odložili a věcí se budou znovu zabývat na dalším jednání.