Victoria Palace, hrubá stavba

Vítězné náměstí dostává zamýšlený tvar. Výstavba Victoria Palace je v plném proudu

Společnosti Penta Real Estate a Kaprain Real Estate pokročily se stavbou projektu Victoria Palace na Vítězném náměstí v Praze 6, která již dosáhla svého nejvyššího bodu. Projekt doplňuje severovýchodní kvadrant náměstí, v souladu s původním urbanistickým konceptem Antonína Engela, podle kterého byla vystavěna celá čtvrť Dejvice.

Kromě zajímavého historického kontextu je budova unikátní také moderními technologiemi použitými na plášti budovy. Kolaudace budovy je plánovaná na první čtvrtletí roku 2024, celkové investice dosáhnou 1,3 miliardy korun.

Nová budova nabídne přibližně stovku bytů ve vysokém standardu platinum, podzemní parking, komerční prostory a služby pro širokou veřejnost a také skvělé výhledy na Vítězné náměstí, Hradčany a Petřín nebo směrem k ikonickému hotelu International a údolí Vltavy. Návrh budovy je dílem architektonického studia Jakub Cígler Architekti.

„Vítězné náměstí je středobodem Prahy 6 a skutečně si zaslouží lepší budoucnost než zanedbaný vnitroblok s parkovištěm. Nová budova dává tomuto místu mnohem vyšší kvalitu,“ uvedl Marek Dospiva, partner skupiny Penta odpovědný za developerské projekty v České republice.

„Ve Victoria Palace se díky spolupráci s městskou částí a citlivému přístupu architektů podařilo zkombinovat rezidenční bydlení, drobné obchody a služby. To je přesně to, co stávající i budoucí obyvatelé Vítězného náměstí a jeho okolí potřebují. Celá Praha pak získává architektonicky hodnotnou budovu, na kterou může být náležitě hrdá“ řekl Karel Pražák, majitel skupiny Kaprain.

Mezi nájemníky obchodních prostor bude supermarket, po kterém byla velká poptávka jak ze strany městské části, tak místních občanů.

Hledá se řešení zbylého území

Poslední etapou výstavby na Vítězném náměstí bude takzvaný IV. kvadrant, tedy území směrem k univerzitnímu kampusu VŠCHT a ČVUT. Pozemky v této části vlastní především společnost Fourth Quadrant s.r.o., která sdružuje realitní společnosti Penta Real Estate, Sekyra Group a Kaprain. Dalšími vlastníky pozemků jsou Vysoká škola chemicko-technologická, hlavní město Praha a Dopravní podnik hlavního města Prahy. V současnosti probíhá mezinárodní architektonická soutěž, jejímž cílem je najít integrální řešení dostavby posledního kvadrantu Vítězného náměstí.

„Praha 6 si zaslouží dokončené Vítězné náměstí, a to v duchu prvorepublikového návrhu arch. Engela. Budova Victoria Palace reprezentuje jak nejnovější trendy v oblasti architektury, tak i úctu k původnímu návrhu zástavby Bubenče a Dejvic. Občané Prahy 6 se navíc mohou těšit na novou samoobsluhu a další obchody v přízemí budovy,“ uvedl Jakub Stárek, starosta městské části Praha 6.

red