Victoria Palace

Victoria Palace na „Kulaťáku“ bude dokončen letos. Část příjmů poputuje městské části

Nový dům na Vítězném náměstí v Praze, který staví společnost Penta Real Estate, by měl být hotov koncem letošního roku. Spodní patro by dle starosty Prahy 6 Jakuba Stárka mělo patřit Praze 6 a radnice tam plánuje otevřít samoobsluhu. Radnice chce podle něho mít z pozemku trvalý příjem, aby mohla financovat běžné aktivity v Praze 6, jako jsou například školní akce nebo podpora sportu.

„Máme uzavřenou opční smlouvu, že získáme celé spodní patro. O využití této opce jsme už požádali. V průběhu roku by pak mělo dojít k dokončení té stavby a mohla by se tam tedy otevírat naše první velká městská samoobsluha,“ řekl Stárek. Podle něj by tam měly vzniknout i další obchodní prostory, ty bude ale připravovat investor.

Konsorcium developerů koupilo pozemky o rozloze 20.122 metrů čtverečních, tedy převážnou část zastavitelné plochy tzv. čtvrtého kvadrantu Vítězného náměstí mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů, zhruba za miliardu korun v listopadu 2021. Ředitel komerční výstavby společnosti Penta Real Estate Pavel Streblov tehdy avizoval, že by měla vzniknout polyfunkční zástavba, jejíž realizaci developeři předpokládají do roku 2028.

Vítězné náměstí vzniklo v roce 1925 a od té doby mělo několik názvů, mezi Pražany se pro něj nicméně vžil název „Kulaťák“.