Mají si kde hrát? Nové číslo ASB se věnuje veřejnému prostoru pro děti

Snímek obrazovky 2021 06 22 v 1.06.23
Zdroj: ASB 3/2021, Jaga Media

Právě vyšlo nové vydání časopisu ASB 3/2021. Hlavním tématem letního čísla je veřejný prostor a děti. Jak architekti, samosprávy nebo developeři přistupují k tvorbě veřejného prostoru určeného dětem a mladým? Jaké prostory děti skutečně potřebují pro svůj správný vývoj?

O plánování veřejného prostoru tak, aby fungoval dobře pro všechny uživatele včetně dětí, pověděly více architektka Mirjana Petrik a krajinářská projektantka Magdalena Smetanová, které se touto problematikou dlouhodobě zabývají ve spolku Město přátelské dětem. O svůj pohled na veřejný prostor a dětská hřiště se rovněž podělilo hned pět zástupců architektů, krajinářských architektů a umělců.

Těšit se dále můžete také na inspirativní projekty a realizace veřejných staveb – od muzea, školky, jeslí, přes lázně, po hrad či společenské centrum. Věnujeme se také vnitřnímu prostředí budov a hygienickým požadavkům na něj kladeným, které v souvislosti s pandemií COVID-19 postupně ovlivňují přístup investorů, architektů i dodavatelů.

Prolistujte si stránkami nového časopisu v upoutávce.
Doporučujeme vám výhodné předplatné s bonusem a dodáním domů či do kanceláře.

RubrikyAktuálněŠtítky