Snimek obrazovky 2021 10 26 v 15.09.31

Bydlení, nedostatek, drahota. Nové číslo ASB se zaměřilo na ožehavé otázky dneška

Hlavním tématem říjnového vydání časopisu ASB je bydlení. Představíme vám pestrou paletu možností jeho budoucích podob. Ať už je to návrh cirkulární čtvrti budoucnosti v Norsku, zdařilá revitalizace sociálního bydlení v Montréalu nebo čerstvě oceněná atriová vila v Novém Jičíně. Dále si posvítíme i na největší problémy stavebnictví - nedostatek stavebního materiálu a jeho rostoucí cena.

Bydlení může mít množství různých podob – není přitom důležité, zda se jedná o honosnou a moderní vilu nebo střídmější sociální byty – dobrý architekt musí k dané stavbě vždy přistupovat tak, aby se v ní lidem dobře žilo. Právě na takové příklady dobré praxe se v říjnovém čísle zaměříme.

Podnětným textem bude zajisté i hlavní rozhovor s Petrem Hájkem, Architektem roku 2019 a zakladatelem architektonické kanceláře Petr Hájek Architekti, který stojí například za netradiční vilou Hermína, za dostavbou Centra současného umění DOX, terasami v Paláci Lucerna nebo rekonstrukcí Letenské vodárenské věže.

Nechybí ani tradiční Kulatý stůl, který pořádáme ve spolupráci s Českou komorou architektů. Tentokrát se významné osobnosti české architektury i stavebního byznysu rozpovídaly na aktuální téma Environmentální aspekty výstavby.

Ohlédneme si i za některými významnými realizacemi nebo projekty z poslední doby – v Brně byla představena rekonstrukce významného dopravního uzlu Mendlova náměstí, ve Zlíně se podíváme do Lazy Housu a vydáme se i do zahraničí, konkrétně přiblížíme bruselský Gare Maritime Workspace nebo wroclawské multigenerační bydlení.

Aktuální vydání ASB 5/2021 si můžete objednat e-mailem na: distrib@jagamedia.cz. Doporučujeme vám výhodné předplatné časopisu na celý rok s bonusem a dodáním domů či do kanceláře.

Jolana Říhová