Bydlení, nedostatek, drahota. Nové číslo ASB se zaměřilo na ožehavé otázky dneška

Snimek obrazovky 2021 10 26 v 15.09.31
Zdroj: Kaleidoscope Norvik & Kvant-1

Hlavním tématem říjnového vydání časopisu ASB je bydlení. Představíme vám pestrou paletu možností jeho budoucích podob. Ať už je to návrh cirkulární čtvrti budoucnosti v Norsku, zdařilá revitalizace sociálního bydlení v Montréalu nebo čerstvě oceněná atriová vila v Novém Jičíně. Dále si posvítíme i na největší problémy stavebnictví - nedostatek stavebního materiálu a jeho rostoucí cena.

Bydlení může mít množství různých podob – není přitom důležité, zda se jedná o honosnou a moderní vilu nebo střídmější sociální byty – dobrý architekt musí k dané stavbě vždy přistupovat tak, aby se v ní lidem dobře žilo. Právě na takové příklady dobré praxe se v říjnovém čísle zaměříme.

Podnětným textem bude zajisté i hlavní rozhovor s Petrem Hájkem, Architektem roku 2019 a zakladatelem architektonické kanceláře Petr Hájek Architekti, který stojí například za netradiční vilou Hermína, za dostavbou Centra současného umění DOX, terasami v Paláci Lucerna nebo rekonstrukcí Letenské vodárenské věže.

Nechybí ani tradiční Kulatý stůl, který pořádáme ve spolupráci s Českou komorou architektů. Tentokrát se významné osobnosti české architektury i stavebního byznysu rozpovídaly na aktuální téma Environmentální aspekty výstavby.

Ohlédneme si i za některými významnými realizacemi nebo projekty z poslední doby – v Brně byla představena rekonstrukce významného dopravního uzlu Mendlova náměstí, ve Zlíně se podíváme do Lazy Housu a vydáme se i do zahraničí, konkrétně přiblížíme bruselský Gare Maritime Workspace nebo wroclawské multigenerační bydlení.

Aktuální vydání ASB 5/2021 si můžete objednat e-mailem na: distrib@jagamedia.cz. Doporučujeme vám výhodné předplatné časopisu na celý rok s bonusem a dodáním domů či do kanceláře.

Jolana Říhová
RubrikyAktuálněŠtítky