asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Solární panely na střeše kulturního centra

11.11.2010
Na střeše Kulturního centra Zahrada zřizovaného městskou částí Praha 11 byla dokončena instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu téměř 50 kW. Panely od firmy Conergy pomohou uspořit přibližně 32 % spotřeby elektřiny centra.
„Na plochou střechu centra namontovala firma Solar Group v úhlu 10 % celkem 224 panelů Conergy PowerPlus 210P-230P a SMA střídače stejné značky. Účinnost těchto panelů (13,82 %) zaručuje úsporu energie ve výši 32 % a poměr obnovitelných zdrojů vůči neobnovitelným se bude pohybovat v poměru 32 % ku 68 %,“ vysvětlil technické detaily Aleš Spáčil, jednatel společnosti Conergy Česká Republika s.r.o.

Celý projekt je zaměřen na snížení energetické závislosti centra a byl realizován v rámci Operačního programu Praha Konkurenceschopnost (OPPK) a spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF), státního rozpočtu a rozpočtu městské části Praha 11.

Informační panel ve vestibulu centra bude návštěvníky informovat o výkonu elektrárny a nabízet různé reporty a plnit tak i vzdělávací a informační cíl.

Zdroj: Conergy AG

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media