Knauf White One je deskou, se kterou je dobré stavět

Průkopníci to nikdy neměli lehké. Kolikrát sklidili za svou vizionářskou snahu nebo objev ironický úsměv, aby se jim uznání dostalo mnohem později. Ale jak říká klasik, někdo musí být první, kdo lidem ukáže cestu kudy a kam se vydat.

Když Graham Bell sestrojil první telefon, nikdo jej nebral vážně a podívejme se, kam telefonní komunikace dnes dospěla. S trochou nadsázky se může zdát, že na podobnou cestu se vydává nová sádrokartonová deska Knauf White One, i když jsou důvody a podmínky poněkud odlišné, než v dobách největších vynálezců. Proč o ní vůbec mluvit a proč ji používat?

Deska Knauf White HRAK
 Zdroj: Knauf

Stejná? Ne, je lepší!

Deska Knauf White One je v určitém úhlu pohledu stejná a v jiném zcela jiná, než její starší sourozenec v podobě standardní bílé desky Knauf White. Totiž technické parametry desky nové generace jsou přesně takové, jaké potřebujete pro své projekty, ve kterých nebude chybět suchá výstavba. At už se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci, anebo prostě jen o jednoduchou přestavbu bytu. Bez problémů a s jistotou najdou desky White One uplatnění v konstrukcích podhledů, příček i v předstěnách, které budou odpovídat příslušné specifikaci.

Pro úplnost, deska je silná 12,5 mm s požární odolností 60 minut (příčka W 112) a hlukovým útlumem 54 dB. Takže jaká je odpověď na to otázku, proč ji používat? Sádrokartonová deska Knauf White One je na rozdíl od ostatních sádrokartonových desek vyráběna technologií, která vykazuje daleko nižší emise CO2. To znamená, že v jejím DNA najdeme silně zakořeněnou enviromentální odpovědnost. Knauf White One je skutečně první takto koncipovanou deskou na trhu, jejíž výroba zohledňuje šetrné využívání přírodních zdrojů. A to je velmi pádný důvod pro její výběr.

Zdroj: Knauf

Hlavní motto: stavět a šetřit přírodu

Udržitelnost je slovo skloňované snad v každém odvětví lidské činnosti. Přiznejme si, že ne vždy je myšleno zcela seriózně. Jenže většina lidí si je vědoma, že jiná cesta prostě neexistuje. Stavebnictví stálo v tomto ohledu donedávna malinko stranou, ale budoucnost se rychle mění. Desky Knauf White One jsou toho důkazem. Knauf White One oslovuje všechny investory a projektanty, kterým není slovo udržitelnost cizí. A nemusí se vždy jednat o stavby administrativních budov, jež touží mít nejvyšší certifikaci LEED.

Zdroj: Knauf

Odpovědnost

Jakákoliv stavba, větší či menší, je již nyní postavena před řadu podmínek, které se týkají ochrany životního prostředí a šetření přírodních zdrojů. S rostoucím podílem suché výstavby ve stavebnictví je White One první sádrokartonovou deskou, která ve velkém sníží uhlíkovou stopu o stovky tisíc kilogramů ve výrobě i v dopravě. Knauf White One je deskou budoucí generace. Knauf White One je prostě a jednoduše lepším materiálem v širším slova smyslu.

ZDROJ: PR článek společnosti Knauf