Studentská soutěž

Místo kameniva plastová drť. Studentská soutěž experimentovala s betonem

Partneři sekce:

Společnost ZAPA beton pořádala 1. ročník celostátního kola soutěže pro střední školy se stavebním zaměřením, do jehož užšího finále se dostaly celkem 4 projektové týmy studentů se svými návrhy.

Cílem soutěže byla nejen inspirací studentů do dalšího studia ve stavebnictví, ale také zvýšení povědomí o technologii betonu a nejnovějších trendech v této oblasti. Stejně tak je důležité, aby studenti vnímali a pochopili, jak je důležitá jejich podpora a zapojení ke spolupráci v rámci jejich obce, či své komunity. Dvoukolová soutěž byla vyhlášena v září 2022, červnové vyhodnocení finálních projektů proběhlo za účasti odborné poroty složené z technický poradců a generálního ředitele ZAPA beton a.s.

V kategorii I – Eko betonový výrobek se vítězem stal tým studentů SPSŠ a OA Kladno a jejich projekt „PLASTBETON“. Studenti Kladenské školy nahradili ve své práci přírodní kamenivo za plastovou drť PBT a došli k velice zajímavým výsledkům.

V kategorii II – Projekt pro veřejné využití či projekt občanské výstavby se vítězem stal tým studentů Střední průmyslové školy v Havlíčkově Brodě a projekt „Multifunkční dětské hřiště“ Tento vítězný návrh představuje kombinaci inovace, technického provedení a praktického využití betonu. Odborná porota ZAPA beton ocenila také jejich schopnost prezentace a schopnost týmové spolupráce.

2. místo získal tým studentů PSŠ Letohrad a projekt „Sdílená zóna v lokalitě PSŠ Letohrad“. 3. místo získal tým studentů SPŠ Pardubice – Rybitví s projektem „Relax zóna pro studenty a veřejnost v areálu školy“.

Vítězové soutěže obdrží za 1. místo 10.000 Kč, za 2. místo 5.000 Kč, za 3. místo 3.000 Kč a Vítěze projektu II, pokud se mu podaří návrh realizovat, podpoří společnost ZAPA beton výrobky a službami v hodnotě 100.000 Kč.

red