LEDVANCE již druhým rokem jako Ježíškovo vnouče

Stejně jako loni i letos se společnost LEDVANCE stane Ježíškovým vnoučetem a přispěje tak k příjemnější nejen adventní atmosféře v několika desítkách seniorských domovů. Daruje výrobky, které zlepšují kvalitu vnitřního prostředí domovů a tak přímo ovlivňují zdraví seniorů.

Projekt Ježíškova vnoučata je celoroční projekt Českého rozhlasu, který vrcholí právě v předvánočním období. Propojuje seniory a jejich skromná přání s různými dárci, kteří je plní jednotlivě nebo společně.

Zdroj: LEDVANCE

Společnost LEDVANCE se zapojila do projektu již loni, kdy věnovala 50 ks UVC germicidních lamp pro dezinfekci prostředí domovů seniorů hlavně v rámci boje proti covidu. Ale nejen covidu, germicidní lampa dezinfikuje prostředí o ploše až 30 m2 a ničí viry, bakterie i roztoče a díky ultrafialovému záření dosahuje velmi efektivní 360° sterilizace.

Zdroj: LEDVANCE

25 seniorských domovů si tento ne úplně tradiční ale o to praktičtější dárek pochvalovalo, a tak letos naváže společnost LEDVANCE podobným rozsahem i typem spolupráce. Zatím je v plánu darovat 10 domovům po 30 ks antibakteriálních LED žárovek OSRAM, které neutralizují pachy a ničí bakterie pomocí speciálně upraveného povrchu baňky.

Zdroj: LEDVANCE

Na rozdíl od lamp výše, které dezinfikují prázdnou místnost, fungují tyto žárovky v „běžném provozu“ – svítí teplým bílým světlem vhodným pro klidové prostředí, šetří náklady díky své účinnosti a navíc pomáhají k hygienicky čistému prostředí.

Věříme, že ač v provozu téměř nepostřehnutelní, budou tito pomocníci v domovech dobře sloužit a ušetřené náklady na pořízení i z provozu se budou moci investovat do jiných aktivit.

ZDROJ: PR článek společnosti LEDVANCE