Expert radí: Proč se vyplatí investovat do elektrárny s orientací panelů východ-západ?

Již více než třináct let se slovenská společnost Solar Company zabývá instalacemi fotovoltaických systémů. „Od svého založení jsme úspěšně dokončili pozemní a střešní fotovoltaické projekty s využitím dodávek komponentů od předních světových výrobců konstrukcí a modulů, včetně projektů s jednoosým naklápěním (tzv. trackery) v Indonésii,“ uvádí Maroš Chovan, spoluzakladatel a jednatel společnosti, v rozhovoru pro náš časopis.

Vaše společnost Solar Company patří k etablovaným hráčům na trhu fotovoltaiky již více než třináct let. Kolik profesionálních instalatérů fotovoltaických systémů nyní zaměstnáváte a na jaké projekty se specializujete?

V naší společnosti Solar Company pracuje v současnosti více než sto kvalifikovaných instalatérů fotovoltaických systémů. Širokou paletu služeb v oblasti instalace střešních a pozemních fotovoltaických systémů poskytujeme mezinárodním klientům v EU a světě.

Vaše společnost Solar Company je velmi zkušený partner pro instalaci fotovoltaických systémů. Co je vaší konkurenční výhodou?

Máme bohaté zkušenosti s výstavbou fotovoltaických elektráren prakticky po celém světě. Díky tomu klientům nabízíme vysokou kvalitu díla, která se materializuje ve formě velmi krátkých dodacích lhůt při výstavbě. Tímto způsobem našim klientům přinášíme větší zisk.

Naše společnost disponuje zkušeným a kvalifikovaným týmem manažerů, kteří pracují přímo v terénu. Proto je společnost Solar Company tou správnou volbou pro váš příští projekt výstavby fotovoltaické elektrárny.

Zdroj: Solar Company

Jaké portfolio služeb konkrétně nabízíte klientům?

Naše společnost Solar Company nabízí komplexní výstavbu fotovoltaických elektráren „na klíč“ podle potřeb klientů. V podstatě postavíme vaši fotovoltaickou elektrárnu, od zatlučení konstrukce do země, přes její vztyčení až po instalaci modulů. Klientům stavíme na vyžádání také fotovoltaické Carporty.

Naše beranidla jsou schopna zatloukat všechny profily konstrukcí do půdy v různých terénních podmínkách. Tři sbíječky GAYK HRE 3000 s délkou stožáru až 5,7 m zajišťují časovou a finanční efektivitu. Denní kapacita naší sbíječky je čtyři sta až devět set sloupků v závislosti na typu půdy.

Díky našim zkušenostem a erudovanému týmu expertů naše společnost Solar Company dokáže velmi efektivně řídit celý stavební proces tak, aby byl dokončen v řádném termínu a v rámci rozpočtu. Nabízíme klientům vysoce kvalitní služby za konkurenceschopné ceny pro instalace solárních instalací od 100 kWp do 100 MWp.

Na vašem webu je hodně úspěšných referencí z instalací solárních elektráren. Kolik instalací jste již realizovali?  Můžete uvést i některé mimo Evropu?

Během více než třinácti let se naše společnost Solar Company stala spolehlivým partnerem pro velké fotovoltaické projekty nejen v Evropě. Elektrárny stavíme také v Africe, Indonésii nebo Vietnamu. Celkem jsme dokončili více než dvě stě třicet projektů o instalovaném výkonu přes 800 MWp.

Na závěr – dejme tomu, že se investor v České republice rozhodne využít služeb vaší společnosti s tím, že zvažuje buď tradiční pozemní instalaci s orientací na jih, nebo instalaci s orientací východ-západ o výkonu 2 MWp. Jak dlouho trvá samotná výstavba a jaký je zhruba cenový rozdíl v instalačních nákladech mezi oběma variantami?

Systémy s orientací východ-západ se stávají trendem také proto, že umožňují instalovat větší nominální výkon (tj. více panelů) na stejném pozemku. Výstavba fotovoltaické elektrárny o výkonu 2 MWp by společnosti Solar Company netrvala déle než deset pracovních dnů.

Ať už se rozhodnete pro jižní variantu, nebo popřípadě variantu s orientací východ-západ, v obou případech garantujeme stejnou cenu za instalaci.

ZDROJ: PR článek společnosti Solar Company s.r.o.