Energetika domů a budov v centru pozornosti více než jindy

Růst cen energií, materiálů a pohonných hmot. To vše se promítá do našich životů. Jak tedy topit a v nadcházejícím teplém počasí naopak chladit co nejúsporněji? Jak vybrat správnou náhradu za nevyhovující kotel? Na co vše lze čerpat dotace a finanční podporu? Jaký zdroj tepla, jaká technická a sanitární zařízení zvolit při stavbě nebo rekonstrukci?

Na tato aktuální témata bude hledat odpověď nadcházející ročník mezinárodního veletrhu Aquatherm Praha. Tento tradiční veletrh vytápění, klimatizační a vzduchotechnické techniky, sanity, měření a regulace, solární a fotovoltaické techniky se bude konat od 19. do 22. dubna 2022 na výstavišti PVA EXPO PRAHA.

Energetická soběstačnost po invazi na Ukrajinu, vliv plynu a ropy na ceny energií a budoucnost uhlí a plynu ve vytápění, to jsou témata Energetického fóra se zajímavými hosty.

Pozvání přijali mimo jiné Dana Drábová, předsedkyně státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Michal Šnobr, poradce finanční skupiny J&T, Blahoslav Němeček, partner pro sektor energetiky ve střední a jihovýchodní Evropě EY, Pavel Řežábek, hlavní ekonom ČEZ, a.s. a Martin Hájek, ředitel Teplárenského sdružení.

Zdroj: MDL Expo

V dalších vstupech se program zaměří na Green Deal jako výzvu k novému pohledu na technologie pro energetiku a stále aktuálnější kvalitní vnitřní prostředí. Přednášející také zhodnotí, jak vhodně volit zdroje tepla při výměně kotlů. A pozornost se v rámci doprovodného programu bude věnovat také tématům jak na udržitelné a úsporné bydlení.

Na stánku Státního fondu životního prostředí seznámí personál expozice návštěvníky s novinkami v dotacích z programu Nová zelená úsporám na ekologická řešení při stavbě či rekonstrukci rodinného nebo bytového domu, na výměnu nevyhovujících kotlů, na lepší hospodaření s vodou.

Poradí, jaké dotace jsou pro konkrétní zájemce vhodné, jak o ně zažádat, i co vše je potřeba k žádosti doložit. Ukáží, jak lze ještě více ušetřit při kombinaci různých dotací. Představí řešení i pro nízkopříjmové domácnosti, které jim umožní vyřešit problém s neekologickým vytápěním.

Zdroj: MDL Expo

Veletrh Aquatherm Praha tak nabídne pestrý doprovodný program pro odborníky i laiky. Pro členy ČKAIT je navíc ohodnocen třemi body v rámci programu celoživotního vzdělávání. Nesmíme zapomenout na více jak 130 vystavovatelů, kteří se budou v rámci veletrhu prezentovat.

Nabídnou návštěvníkům ucelenou přehlídku od kotlů a tepelných čerpadel, přes solární systémy a vybavení koupelen, po chytré řízení domů a budov naprosto vše.  A to vše s apelem na udržitelnost a úspory energií.

Vstupné na veletrh je po registraci na webových stránkách veletrhu pro návštěvníky zdarma.

tel.: +420 720 315 315
e-mail: aquatherm-praha@mdlexpo.cz

ZDROJ: PR článek společnosti MDL Expo s.r.o.