Víte jak při lití podlahy postupovat a jak se vyhnout broušení?

1 1
Zdroj: KM BETA

Výběr potěru pro podlahy je důležitým rozhodnutím, který ovlivní rychlost zrání podlahy a také vaše náklady za vytápění. Pokud si zvolíte vhodný potěr, podlaha bude dříve pochozí a teplo bude vedeno rovnoměrně.

Který potěr je pro vaši podlahu vhodný?

Výbornou rozlivovou schopnost vykazuje zejména Samonivelační sádrový potěr SP 120 známý jako alfa sádra, který obalí trubky podlahového vytápění, čím zaručí rovnoměrné vedení tepla.

Při samotné realizaci určitě oceníte i její kratší dobu tuhnutí, díky které pokládku podlahové konstrukce budete mít rychle hotovou a to navíc bez nutnosti broušení šlemu.

KM BETA novy
Zdroj: KM BETA

Jak postupovat při lití podlahy?

Ještě před litím podlahy propláchněte hadici vápenným mlékem potěru, čím se zajistí dobrá průchodnost alfa sádry. Připravte si nádobu, do které zachytíte kal vycházející z hadice. Dávejte pozor, aby se kal nedostal na podlahovou konstrukci.

Před zahájením lití samonivelačního potěru proveďte zkoušku konzistence. Tu provedete tak, že z hadice naberete vzorek alfa sádry a naplníte jim rozlivový kužel Hagermann – Trichter, umístěn na rovné, hladké podložce. Jeho zvednutím se musí alfa sádra rozlít rovnoměrně do kruhového koláče v průměru 230 – 250 mm.

Samotné lití se provádí čerpacími hadicemi, vzdálenými cca 20 cm od podkladu, aby nenastalo znečištění stěny. Lití se provádí od nejvzdálenějšího místa až směrem k východu. Při lití potěru s podlahovým topením dbejte na setřesení a podlití topného vedení.

Po 48 hodinách od aplikace začněte s větráním. Řízený náběh topení se obecně provádí 7 dnů od pokládky potěru. Potěr je pochozí už dříve a to už 24 hodin po jeho aplikaci.

3 1
Zdroj: KM BETA

Kdy je možné realizovat lití alfa sádry?

Před aplikací alfa sádry dokončete omítky stěn a zajistěte utěsnění otvorů do exteriéru, abyste zamezili nadměrnému proudění vzduchu. Teplota v interiéru by měla být v rozmezí 5 až 30 °C. Během 48 hodin po aplikaci zabraňte také průvanu, aby nenastalo rychlé vysychání.

4 1
Zdroj: KM BETA

Ke svým materiálům KM Beta poskytuje technické poradenství zcela zdarma.

Přemýšlíte nad cenou a spotřebou alfa sádry? Nechte si ji spočítat na: www.kmbeta.cz

 

ZDROJ: PR článek od společnosti KM Beta, který je největším českým výrobcem stavebního materiálu pro hrubou stavbu. Naleznete u něj vše pro stavbu – od cihel, stropů, maltovin až po střešní krytinu.