Energie zdražují, je čas na fotovoltaiku?

kolektory 3
Zdroj: KM BETA

Ceny emisních povolenek se rapidně zvyšují, dodavatelé elektrického proudu na to nekompromisně reagují zvyšováním ceny elektřiny. Na jakých hodnotách se cena elektřiny zastaví? Odpověď na tuto otázku nikdo z nás netuší. Proto je ten správný čas poohlédnout se po jiných zdrojích elektřiny.

Šetrně k vaší peněžence i přírodě

Celkové náklady vám může významně snížit fotovoltaická elektrárna. Fotovoltaické panely vyrábí elektřinu ze slunečního záření a tím nebudete zcela závislí na dodavatelích. Jako majitelé fotovoltaických panelů budete mít nejen dobrý pocit z ušetřených peněz, ale také se zachováte ekologicky k životními prostředí.

Ptáte se jak vyrobí fotovoltaická elektrárna elektřinu ze zatažené oblohy? I při zatažené obloze jsou panely schopny vyrábět malé množství energie. A s dostatečně kapacitní baterií bez problémů přečkáte období, kdy počasí není příznivé.

Střešní taška kolektorová viditelná v ploše
Střešní taška kolektorová viditelná v ploše

Jak probíhá instalace fotovoltaiky?

Fotovoltaické a solární panely (kolektory) se připevňují většinou na šikmou střechu. U některých typů krytin se tyto panely instalují pomocí speciálních držáků zatažených pod střešní tašky. Při osazování těchto držáků na střechu je třeba spodní hranu tašky upravit tak, aby při umísťování držáků nedocházelo k jejímu nadzvedávání a následně k zatékání.

Jednodušším řešením je použití speciální kolektorovou tašku typu Beta nebo Hodonka. Právě ty mají v sobě již od výroby integrované šrouby určené pro ukotvení držáků kolektorů. Držáky se připevní přímo na plochu tašky, kde se samotné kolektory kotví.Takto provedené odolají všem extrémním vlivům počasí.

Střešní taška kolektorová typu Hodonka
Střešní taška kolektorová typu Hodonka 
Střešní taška kolektorová typu Beta
Střešní taška kolektorová typu Beta

Pro přivedení elektrických kabelů k fotovoltaickým panelům společnost KM BETA vyrábí speciálně vyvinuté střešní tašky kabelových prostupů, kterými jsou kabely bezpečně protaženy a utěsněny a postarají se, aby kabely nešli skoro vůbec vidět. Posuďte sami:

Střešní taška hadicových prostupů
Střešní taška hadicových prostupů | Zdroj: KM BETA
Střešní taška kabelových prostupů
Střešní taška kabelových prostupů | Zdroj: KM BETA

Jak dlouho trvá montáž fotovoltaických panelů a kdy začít s fotovoltaikou?

Fotovoltaické panely můžete montovat souběžně s pokládkou střešní krytiny, ale také dodatečně. Montáž panelů realizovaná současně s pokládkou střešní krytiny nejlépe vyřeší řadu detailů souvisejících s jejich osazením a připojením, protože je většina míst na střeše lépe dostupná.

Dobu montáže může časově ovlivnit povětrnostní podmínky. Nejlépe je si v průběhu zimy domluvit instalaci, objednat materiál a na jaře požádat o dotaci Nová zelená úsporám a využívat už plnohodnotně nový zdroj elektřiny.

Pokud přemýšlíte nad fotovoltaickými panely, nechte si poradit od odborníků společnosti KM BETA jaké střešní tašky zajistit na fotovoltaiku.

ZDROJ: PR článek společnosti KM BETA