Betonové střešní doplňky
Galerie(4)

Betonové střešní doplňky

Partneři sekce:
  • Prefa

Společnost KM Beta a.s. představuje nové betonové střešní doplňky – odvětrací a anténní tašku. Řada betonových doplňků postupně nahrazuje doplňky plastové, mají totiž oproti nim spoustu předností. Nejdůležitější je přitom podstatně delší životnost. Zatímco životnost betonových základních tašek činí až sto let, životnost plastových doplňků je totiž přibližně třetinová. Betonový doplněk vydrží bez problémů 100 let, stejně jako betonová střešní krytina. I proto může KM Beta nabídnout zákazníkům na betonové doplňky záruku stejně dlouhou jako u základních tašek – 30 let. Další výhodou je fakt, že betonový doplněk je barevně jednotný s krytinou. Investora pak jistě potěší fakt, že betonové střešní doplňky jsou levnější než plastové.

Taška betonová odvětrací
Betonová odvětrací taška je originální celobetonový prvek pro odvětrání kanalizačních stupaček, kuchyní, koupelen a WC, případně nezateplených částí střech. Tato taška je technickým zdokonalením v současnosti používané plastové odvětrací tašky.

Taška je celobetonová, harmonicky zapadá do střešní plochy a z hlediska životnosti a barevné jednotnosti je shodná s taškou základní. Díky konstrukčnímu řešení je tato taška použitelná v celém pásmu použitelného střešního sklonu bez otáčení ventilační části.

Větrání je účinnější (oproti původní plastové odvětrací tašce) díky rozšíření připojovací části z Ø 110 mm na ventilační část s Ø 125 mm. Na novou celobetonovou odvětrací tašku platí vyšší záruka než na tašky plastové – 30 let. Životnost odpovídá životnosti základních tašek.

Taška betonová anténní
Společnost KM Beta a.s. vyvinula betonovou tašku anténní jejíž základní taška s kloubem je celobetonový prvek a krycí kloubová část je z hliníku s barevnou povrchovou úpravou. Taška slouží k řešení prostupu trubky přes střešní plášť (anténa, satelit, bezdrátový internet a jiné zařizovací předměty). Horní část prvku je tvořena odstupňovanými průměry od 23 do 62 mm. Podle použitého průměru trubky se v kloubovém krytu odřízne příslušná část. Taška je technickým zdokonalením dosud používané plastové anténní tašky.

Základní taška prvku je celobetonová, harmonicky začleněná do střešní krytiny. Výhodou betonové anténní tašky je barevná jednotnost s taškou základní. Na novou betonovou anténní tašku platí vyšší záruka než na tašky plastové, a to 30 let. Životnost odpovídá životnosti základních tašek.

Více informací na www.kmbeta.cz