Zjistěte, jak skoncovat s hlasitým bubnováním deště na střeše

Slýcháváte často od svých sousedů, kolik probdělých nocích zažili? Ze spánku je budí neustálé bubnování deště, které se rozléhá celým domem? Příčinou může být nevhodný výběr střešní krytiny. Vyvarujte se podobné chyby a zjistěte, která střešní krytina poskytuje dostatečný akustický útlum.

Střešní krytiny mají podle Evropských technických norem splňovat určité technické parametry. Co v nich není obsaženo, je akustická vlastnost, kterou mají splňovat. Tento údaj nicméně může být pro vás a váš kvalitní spánek rozhodující. I když se na první pohled může zdát, že rozdíl pár decibelů není tak znát, opak je pravdou. Právě rozdíl i v jednotkách decibelů způsobí rámus.

Jak otestovat akustiku střešní krytiny?

Na test budete potřebovat:

  • kuličky o různých průměrech,
  • rozřezanou PET láhev na ½,
  • hlukoměr,
  • dřevěnou konstrukci na zavěšení střešních tašek,
  • provázek na zachycený PET láhve ke dřevěné konstrukci
  • a samotné střešní tašky, které budete testovat.

Nejprve postavíte dřevěnou konstrukci a zavěste na ni střešní tašky. Poté připravte kuličky, které vám poslouží k simulaci deště. Svým průměrem odpovídají zhruba přívalovým dešťům. Rozřezanou PET láhev přitom použijte jako zásobník pro kuličky. Připevněte ji provázkem ke konstrukci, aby se hýbala jen v jednom směru. Nezapomeňte ke konstrukci připevnit také měřič.

A jak to všechno vypadá? Podívejte se na obrázky:

Zdroj: KM BETA
Zdroj: KM BETA
Zdroj: KM BETA
Zdroj: KM BETA

Výsledek byl jasný. U betonové střešní krytiny od KM Beta jsme naměřili 5277 dB, přičemž u jiných krytin byla hlučnost výrazně vyšší, například u krytiny plechové byla hlučnost 90100 dB. 

Proč jsou betonové střešní krytiny od KM Beta akusticky komfortní?

Střešní krytiny od KM Beta svou recepturou a tvarem tlumí zvuk deště, a to i za silných bouřek.

Při výrobě KM Beta dbá na každý jeden detail, o čem se můžete přesvědčit sami pohledem na zadní stranu střešní tašky. Propracované podélné a příčné vyztužení profilu způsobuje zvýšenou pevnost.

Když k této vysoké pevnosti přičteme přídavné bodové odsazení střešní tašky od střešní latě vytvoříte tak střechu pevnou a stabilní. A jak si poradí s rozmary počasí? Na to je připravena zvýšenou vodní drážkou, která spolehlivě odvede dešťovou vodu. Pod střechou od KM Beta se vám tak bude klidně spát za každého počasí.

Střešní krytina BETA v povrchové úpravě PRIMA | Zdroj: KM BETA

Chcete se dozvědět více o střešní krytině od KM Beta?

Další informace si můžete přečíst přímo na webu společnosti.

ZDROJ: PR článek společnosti KM Beta a.s.