Rekonstrukce objektu Čestného dvora s využitím cementotřískových desek CETRIS®

V areálu barokní památky Valdštejnská lodžie v Jičíně se právě dokončují stavební úpravy Čestného dvora, původně hospodářského objektu. Rozsáhlou dvouletou rekonstrukcí vznikne víceúčelový sál s kompletním vybavením, audiovizuální technikou, zásuvným hledištěm, šatnou, foyer, sociálním zázemím i skladem.

Nově budované stěnové dělící konstrukce a podhledové konstrukce v interiéru jsou opláštěny cementotřískovou deskou CETRIS®  BASIC tl. 12 mm v jedné nebo ve dvou vrstvách. Opláštění zajišťuje požadovanou požární odolnost 30-45 minut.

Současně je obklad z cementotřískových desek  ideálním podkladem pro provedené bezespáré povrchové úpravy ukončené kletovanou vápennou omítkou ve stylu pozdně renesančních omítek.

Nosna konstrukce podhledu vytvorena z pozinkovanych profilu
Nosná konstrukce podhledu vytvořena z pozinkovaných profilů| Zdroj: CIDEM Hranice

Samotné cementotřískové desky CETRIS® BASIC jsou kotveny k tenkostěnným pozinkovaným profilům – stěnovým CW, pohledovým CD šrouby se zápustnou hlavou. Spáry mezi deskami CETRIS® jsou vyplněny protipožárním tmelem. Před provedením povrchových úprav byla deska CETRIS® opatřena adhezním můstkem.

Zavěšený podhled opláštěn dvěmi vrstvami cementotřískových desek CETRIS BASIC tl. 12 mm
Zavěšený podhled opláštěn dvěmi vrstvami cementotřískových desek CETRIS BASIC tl. 12 mm | Zdroj: CIDEM Hranice

Vše o deskách CETRIS®, jejich vlastnostech i použití, najdete na https://www.cetris.cz/

Komerční informace; zdroj: CIDEM Hranice, a.s.