Nová podlahová deska CETRIS® PDP

Zdroj: CIDEM Hranice

Novinkou v sortimentu cementotřískových desek je podlahová deska CETRIS® PDP. Jedná se o podlahovou desku s polodrážkou, která je určena pro vytvoření pochůzí vrstvy na celoplošně uložené izolaci. Je to vlastně podlahový dílec vytvořený z cementotřískové desky CETRIS® tloušťky 22 mm ofrézované po obvodě na polodrážku s šířkou 45 mm.

Nabízený podlahový systém má širokou variabilitu  – je možné použití různých izolačních materiálů – dřevovláknité izolace v tloušťce až 80 mm, EPS polystyrénu v tloušťce až 160 mm, nebo kamenné vlny v tloušťce až 50 mm. Možné je i použití suchých podsypů pro srovnání nerovných podkladů a to v tloušťce až 60 mm.

Zdroj: CIDEM Hranice

Podlahové dílce CETRIS® PDP se kladou na „vyvázání“, s přesahem min. 200 mm,  při pokládce nesmí vzniknout křížová spára.  Po položení podlahového prvku je nutno polodrážky slepit. Podlahové prvky je nutno do 10 minut od slepení i mechanicky spojit, aby nedošlo k vypěnění lepidla a nadzvednutí prvků v polodrážce. Maximální odstup vrutů je 250 mm, používají se vruty délky min. 30 mm.

Nové podlahové desky přináší mnoho výhod. Kromě jiného je to celkové zjednodušení celého procesu pokládky a snížení množství řezání desek. Rychlejší je i vzájemné spojení prvků v polodrážce, přičemž díky kombinaci mechanického spojení s lepením vzniká kompaktní spojení.

Vše o cementotřískových deskách najdete na www.cetris.cz

Komerční informace; zdroj: CIDEM Hranice, a.s.