Psychedelické umělecké dílo v designové koupelně: Kaldewei a Bethan Laura Wood

Bethan Laura Wood není jen pozoruhodnou osobností mezinárodní designové a interiérové scény. Její exploze barev a tvarů vyvolávají pravidelně zvláštní druh pozornosti, a to kdesi mezi uznáním, rozčilením a naprostým nadšením.

O podobný ohlas se postarala také její spolupráce s Kaldewei, při které Bethan Laura Wood s hravou lehkostí skloubila filozofii Luxstainability® značky Kaldewei se svým jedinečným designovým pojetím.

Bethan Laura Wood propůjčila ikonickým vlajkovým lodím Kaldewei svůj zcela jedinečný vzhled. Kolekce nese název „Avocado Dreams“ a zahrnuje tři varianty barevného provedení: „Avocado Swirl“ v zelených tónech, fialovo-modrý „Avocado Sea“ a explozivní mix barev „Avocado Disco“.

Miena in Avocado Sea
Miena in Avocado Sea | Zdroj: Kaldewei

Cirkularita ve spojení s designem

Objekty, jež zdobí téměř psychedelicky působící vzory podle návrhu Bethan Laury Wood, jsou skutečné umělecké kousky – na první pohled jako by byly vytvořeny spíše pro muzeum nebo uměleckou galerii než pro soukromou koupelnu. Avšak právě tento dvojznačný charakter podtrhuje zvláštní fascinaci a kouzlo jedinečné spolupráce.

Superplan Zero in Avocado Disco
Superplan Zero in Avocado Disco
| Zdroj: Kaldewei

Kaldewei spolu s Bethan Laurou Wood nově definují hranice designu v koupelně a ukazují, jak může být kreativní spolupráce inspirativní pro svět udržitelnosti a estetiky. Oslnivé barvy a nejrozmanitější tvary a vzory jako by byly plodem až nadpozemské fantazie, přesto se tyto 100procentně recyklovatelné produkty po dlouhé době životnosti vrátí ke svému prvopočátku v souladu s principem Cradle to Cradle (od kolébky ke kolébce).

Výsledkem je óda na tvůrčí sílu a komplexní kreativitu a důkaz toho, že luxusní design a udržitelnost, výroba s využitím nejnovějších technologií a řemeslné umění spolu s bezmeznou fantazií se mohou vzájemně dokonale doplňovat.

Komerční informace; zdroj: Kaldewei