Udržitelná renovace s KALDEWEI:

ZWEI Design vsadil ve své vlastní koupelně na smaltovanou ocel.

Německo-americký pár designérů Talitha a Michael Bainbridge zrekonstruovali bungalov ze 70. let podle principů udržitelnosti. V koupelně padla volba na extra plochou sprchovou vaničku a tři umyvadla z recyklovatelné smaltované oceli od KALDEWEI.

Talitha a Michael Bainbridge žijí a pracují společně. Svou kreativní kancelář ZWEI Design si založili proto, aby se mohli ještě intenzivněji věnovat své vášni, a to kvalitnímu a nevšednímu interiérovému designu. Ruku v ruce vytvářejí pro své klienty jedinečná prostorová řešení.

Talitha a Michael Bainbridge
Umyvadlové mísy Miena | Zdroj: Kaldewei

Udržitelnost a ekologie pro ně není jen slovo, nýbrž hraje u těchto odborníků na bytový design rozhodující roli v profesním i soukromém životě. „Dbali jsme na to, aby pokud možno všechny výrobky, které jsme v našem domě instalovali, byly co nejvyšší kvality a díky tomu dlouhověké, a aby se při pozdější výměně daly snadno zlikvidovat nebo dokonce recyklovat,“ vysvětluje Talitha Bainbridge.

Vedle dřevěné podlahy s nulovým podílem plastů, kamenných dlaždic, dřeva a keramiky v kuchyni se manželé v případě koupelny rozhodli pro 100% recyklovatelný materiál smaltovanou ocel. Vznikla velkorysá, luxusní rodinná koupelna, která není jen účelná, ale čas v ní strávený se stává vrcholem dne.

Talitha a Michael Bainbridge
Sprchová vanička Nexsys | Zdroj: Kaldewei

Design výrobků, kvalita materiálu smaltovaná ocel a v neposlední řadě i vlastní výroba velmi záhy designérský pár přesvědčily. Talitha a Michael Bainbridge se pro svou rodinnou koupelnu rozhodli použít dvě umyvadlové mísy MIENA a jednu extra plochou sprchovou vaničku NEXSYS. V případě malé koupelny pro hosty se nadchli ušlechtilou zelenou barvou a sáhli po prostorově úsporném umyvadlu CONO.

„Důležitá pro nás byla sprchová vanička zcela v úrovni podlahy. Z hygienických důvodů jsme také v žádném případě nechtěli dlážděnou sprchu, ale zvolili jsme kvalitní, bezespárovový povrch se snadnou údržbou. Vždy nám bylo jasné, že chceme vytvořit koupelnu, která bude nadčasově krásná,“ přiznává Michael Bainbridge.

Vyplatila se vlastně všechna ta práce a námaha při výběru materiálů? „Všechny tyto faktory přispěly k tomu, že do naší koupelny den co den vstupujeme s velkou radostí a čistým svědomím. A po roce tvrdé práce jsme také trochu hrdí na to, co jsme vytvořili, a rádi necháváme svou rodinu i své přátele do koupelny nahlédnout – a příležitostně ji také použít,“ směje se Talitha Bainbridge.

www.kaldewei.cz