Česká pobočka Kaldewei podporuje obnovu lesů

Zaměstnanci české a slovenské pobočky výrobce koupelnových řešení Kaldewei sázeli na začátku dubna nový les v Černické oboře Panství Bechyně nedaleko Sudoměřic u Bechyně. Během několika málo hodin zasadili zhruba 1000 dubů zimních a 200 modřínů opadavých. Celková osázená plocha je tedy asi 1500 metrů čtverečných.

„Zastoupení Kaldewei pro Českou a Slovenskou republiku se rozhodlo podobně jako kolegové ze zahraničí podpořit vysazování stromů v rámci odpovědnosti a podpory životního prostředí. V jižních Čechách jsme zasadili 1200 stromů. Výsadbou těchto stromů jsme přispěli k obnově pěkného kusu lesní půdy,“ říká Klára Růžičková, marketingová manažerka české pobočky společnosti Kaldewei.

Zdroj: Kaldewei

„Po kůrovcové těžbě tu zbyla vymýcená lesní plocha, kterou se snažíme obnovit jinou dřevinou, než je smrk. Lidé ze společnosti Kaldewei ve spolupráci s našimi lesníky sázeli v oplocence, jež mladé stromy ochrání proti zvěři. V opačném případě totiž hrozí, že by je mohla okusovat,“ upřesnila Jana Zahrádková z Panství Bechyně.

Společnost Kaldewei je lídrem v koupelnovém designu, v němž uplatňuje smaltovanou ocel. Koupelny jsou vyrobené z čistých, přírodních surovin a lze je 100 procentně recyklovat. Již více než 100 let společnost neustále sleduje myšlenku posouvat hranice možného a postupně je rozšiřovat směrem k pokroku.

Udržitelnost je hluboce zakotvena v idejích společnosti; nepoužívají se produktové řady z plastů a polymerbetonu. Vzhledem k jasně viditelným dopadům klimatických změn je ochrana životního prostředí lidmi stále více vyžadována. Průmysl zde nese velkou odpovědnost.

Zdroj: Kaldewei

„Už minulý rok začal pan majitel společnosti Kaldewei psát spolu s hlavním dodavatelem ocele bluemint ThyssenKrupp novou historii firmy. Momentálně už přichází na trh první výrobky z ocele, které jsou šetrné ke klimatu. Společnost ThyssenKrupp dokázala při výrobě ocele snížit emise CO2 o 100 procent! Když započítáme emise z předvýroby, jako je těžba a přeprava surovin, konečný produkt má pode mezinárodně uznávaného protokolu Green House Gas (GHG) o 70 procent nižší uhlíkovou stopu. To je důležitý krok,“ popisuje obchodní ředitelka firma Kaldewei Jana Majerčíková.

Zdroj: Kaldewei

Společnost Kaldewei se zavázala k tomu, že bude jednat spravedlivě vůči budoucím generacím a přijímá opatření, aby se společnost přizpůsobila trvale udržitelnému rozvoji v souladu s požadavky Pařížské dohody o ochraně klimatu. Udržitelnost a luxus se vzájemně doplňují v podobě odolných materiálů. Dobrá budoucnost potřebuje odpovědnost tady a teď.

„Rádi bychom kroky, které přispívají ke zlepšení životního prostředí, v budoucnu podporovali. Budeme se snažit přispět k ochraně klimatu a důsledně se vždy snažit udělat pár kroků navíc,“ doplňuje Klára Růžičková z české pobočky.

Zdroj: Kaldewei

„Všichni si uvědomujeme vážnost situace a stavu naší planety, chceme proto alespoň tímto osobně přispět. Proto jsme se rozhodli na začátku sezony zasadit nové stromy v lese u Černické obory. Chceme tím vyjádřit naší osobní zodpovědnost k přírodě okolo nás a sdělit, co tu zachováme pro další generace. Věřím, že toto je jen začátek a že přijdou i další impulsy, kde bychom opět mohli pomoct nebo k něčemu dobrému přispět. Nutno dodat, že i pro nás bylo fajn strávit spolu čas v přírodě při jiné činnosti, než je sezení u počítačů. Všichni jsme si to užili,“ uzavírá Jana Majerčíková.

Zdroj: Kaldewei

www.kaldewei.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Kaldewei