Galerie(3)

Portfolio designových světlíků VELUX se rozšiřuje o tři nové velikosti

Světlíky jsou přímou linkou pro sluneční paprsky, aby mohly světlem doslova zaplavit interiéry v moderních stavbách s plochou střechou. Skupina VELUX loni představila novou generaci světlíků do plochých střech a za jejich elegantní a minimalistický design získala prestižní ocenění Red Dot Design Award v kategorii Product Design. Své portfolio světlíků nyní VELUX rozšiřuje o tři další maxi velikosti obdélníkových tvarů, které rozšiřují možnosti uplatnění v moderních interiérech pod plochou střechou.

VELUX Světlík ID10145707 BEDROOM VERTICAL FRW 150x80 v5 no blinds

Nová generace světlíků VELUX zahrnuje řadu technických inovací naplňujících moderní minimalistickou estetiku, vynikající energetickou účinnost, dostatek denního světla i skvělou zvukovou izolaci, čímž vytvářejí dokonalé vnitřní klima a příjemné místo k odpočinku. K pohodě uživatelů přispívá i osvědčená odolnost světlíků proti povětrnostním vlivům či vloupání, bezúdržbový PU rám a zejména poskytovaná 10letá záruka.

Díky dešťovému senzoru si majitelé domů mohou bez obav z nečekaného deště užívat komfortní vnitřní prostředí, protože větrání střechou jim zajistí odvod teplého a vydýchaného vzduchu. Všechny varianty lze vybavit diskrétně umístěnými solárně poháněnými markýzami nebo zatemňujícími roletami i sítěmi proti hmyzu.

Zdroj: VELUX

Zatímco pro rámy světlíků platí současný trend minimalismu, tedy co nejužší pohledové šířky, a zcela skryty musejí zůstat motory či stínicí doplňky, pro okenní plochy platí opak. Čím větší prosklení, tím více denního světla, které prosvětlí prostor a promění atmosféru místnosti. Jednou z největších výhod nové generace světlíků VELUX je proto bezrámové zasklení, které spolu s unikátní konstrukcí zvyšuje propustnost denního světla až o 52 %* ve srovnání s předchozí generací. Všechny světlíky nové generace jsou nyní k dispozici ve 13 různých velikostech včetně obřích dvoumetrových světlíků. Nově přibyly další tři maxi rozměry obdélníkových tvarů: 150×80 cm, 150×120 cm a 200×60 cm.

„Velkorysé prosvětlení je jednoznačný trend a s novými rozměry světlíků se rozšiřují možnosti jejich využití. Jsou situace, kdy se lépe hodí obdélníkový než čtvercový světlík, například nad dlouhou kuchyňkou linku. Místo dvou menších světlíků je elegantnější použít jeden dlouhý obdélníkový světlík, který navíc při stejné prosklené ploše přivede do interiéru víc denního světla,“ vysvětluje architekt společnosti VELUX Marek Petrík.

Zdroj: VELUX

Nové světlíky VELUX poskytují vynikající tepelnou izolaci a snižují potřebu energie díky mimořádně nízkým hodnotám součinitele prostupu tepla: s izolačním trojsklem jejich Urc,ref300  dosahuje pouze 0,55 W/m²K. Světlíky jsou ideální pro střechy se sklonem 0° až 15° a zákazníci se s nimi již nemusí obávat venkovního hluku, protože poskytují vynikající zvukovou izolaci – až 42 dB. Jsou k dispozici ve fixní verzi,  v elektrické variantě a také na solární pohon, zasklení může být zcela ploché (pro sklon střechy 2˚–15˚) nebo zaoblené (pro sklon střechy 0˚–15˚). Dálkově ovládané výrobky jsou plně kompatibilní s VELUX App Control a VELUX ACTIVE with NETATMO.

„Naše portfolio nyní pokrývá všechny potřeby prosvětlení plochých střech. Každý u nás najde dokonalý světlík právě pro svoji střechu. Máme světlík s kopulí bez izolačního zasklení, který v nevytápěných budovách zajistí neoslňující denní světlo a optimální soukromí při minimálních nárocích na údržbu. Nabízíme ale i pokročilá řešení světlíků s kopulí a izolačním zasklením a kompletní řadu designových světlíků s plochým nebo zaobleným sklem pro vyznavače nejmodernějšího designu,“ říká Jakub Mrázek, technický poradce společnosti VELUX.

Zdroj: VELUX

Více informací o nové generaci světlíků VELUX získáte na www.velux.cz/odbornici/architekti-a-projektanti/nove-designove-svetliky.

* Propustnost denního světla v porovnání se světlíky CVP/CFP 60×60 cm

ZDROJ: PR článek společnosti VELUX