Galerie(3)

Madlo od české rodinné manufaktury pro každé dveře i interiér

Dvanáct odolných kovových povrchů v oblíbených odstínech, pět délek, tři varianty úchopu… aby madlo YES! umožňovalo každému interiéru maximální individualitu, rozšířil český výrobce M&T jeho možnosti a varianty.

madlo YES ruzne povrchove upravy 2 foto zdroj MT
madlo YES s integrovanym WC zamkem 2 foto zdroj MT

Subtilní madlo YES! v současnosti stále více roste na oblibě mezi architekty a majiteli prvotřídních realizací. A právě to se stalo výrobci M&T impulsem k rozšíření jeho nabídky pro možnost co nejuniverzálnějšího použití.

Madlo YES! je dostupné v pěti délkách od 110 mm do 910 mm.
Madlo YES! je dostupné v pěti délkách od 110 mm do 910 mm. | Zdroj: M&T

„Madlo YES! jsme připravili v pěti délkách v rozmezí od 110 milimetrů až do 910 milimetrů. Nejkratší varianta je vhodná i na skříňky a drobnější ovládací dvířka, nejdelší varianta vynikne i na mohutných exteriérových dveřích,“ říká Roman Ulich, hlavní designér M&T, české rodinné manufaktury vyrábějící eticky udržitelné, kvalitní a designové dveřní a okenní kování.

Pro výjimečný komfort ovládání je pak madlo dostupné ve třech variantách úchopu – bez otvoru, s otvorem pro ovládání dvěma prsty a otvorem pro vložení celé ruky. Co se týče umístění madla na dveřích, v této otázce se fantazii meze téměř nekladou – madlo YES! může být instalováno vertikálně i horizontálně, dole, nahoře i uprostřed.

Vybírat lze ze třech variant úchopu.
Komfortní ovládání madlu YES! zajišťují tři varianty úchopu. | Zdroj: M&T

Madlo YES! je připravené pro všechny varianty dveří – otočné i posuvné, dřevěné i skleněné, standardní i uzamykatelné. Uzamykání přitom výrobce zapracoval přímo do konstrukce madla, a to v podobě nenápadného ovládacího segmentu, kterým pro zajištění dveří stačí pootočit o 90 stupňů.

Při jeho použití je slyšet pouhé docvaknutí střelky zámku. Uzamykací segment je opatřen dvojicí magnetů pro stabilizaci do přesné původní polohy. Samozřejmostí je řešení pro nouzové otevření uzamykacího segmentu zvenčí uzamčené místnosti.

Madlo YES! je možné na dveře instalovat i horizontálně.
Madlo YES! je možné na dveře instalovat i horizontálně. | Zdroj: M&T

Celé madlo je vyrobené z masivní mosazi. „Staletími prověřená masivní mosaz je nejvhodnějším materiálem pro výrobu dveřního kování, jelikož vyniká opravdu vysokou pevností, dlouhou životností a navíc přilnavostí pro kovové povrchové úpravy,“ říká Roman Ulich.

A jakožto lídr v oblasti povrchových úprav připravil výrobce M&T madlo YES! v paletě celkem dvanácti odstínů. Kromě galvanických a titanových povrchů lze díky výraznému estetickému potenciálu mosazi ponechat madlu i přirozený vzhled. Jeho mosazný povrch pak dozrává s každým dotykem a s přibývajícími léty mění svůj odstín a získává patinu.

Madlo YES! lze instalovat na dřevěné i skleněné dveře.
Madlo YES! lze instalovat na dřevěné i skleněné dveře. | Zdroj: M&T

Madlo YES! je zaslouženě oceňováno v odborných soutěžích napříč kontinenty – společně se systémem Magnetic fungujícím ryze na principu magnetické síly získalo prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design Award a Good Design Award Gold 2020 udělované v Austrálii. Kombinace madla YES! a systému Magnetic pak navíc vyniká velmi dlouhou životností.

„Opakovaně jsme systém Magnetic s madlem YES! testovali v naší robotické zkušebně na 1 000 000 cyklů, a to bez jakéhokoliv problému a nutnosti servisu. Jejich životnost je tak až 17× delší ve srovnání s dveřní klikou a běžným zámkem,“ dodává závěrem Roman Ulich ze společnosti M&T, která je jedním ze zakládajících členů Asociace českého průmyslového designu podporující kvalitní, udržitelný a originální český design.

Integrovaný WC zámek je velmi nenápadný. Z druhé strany dveří je madlo vybavené řešením pro nouzové otevření.
Integrovaný WC zámek je velmi nenápadný. Z druhé strany dveří je madlo vybavené řešením pro nouzové otevření. | Zdroj: M&T

www.kliky-mt.cz

ZDROJ: PR článek společnosti M&T 1997, a.s.,