Nové záruční lhůty okenních fólií RENOLIT

Symbolem vysoké kvality výrobků značky RENOLIT a jejich bezpečnosti a tvarové i barevné stálosti jsou dlouhé záruční lhůty. U fólií na okenní profily a rámy a výplně dveří může být záruka až 20 let, a to celosvětově.

Konkrétní délka záruky u jednotlivých typů fólií závisí na dvou faktorech. Jedním je stupeň kvality fólií RENOLIT EXOFOL, druhým jsou klimatické poměry, v nichž jsou fólie používány. „Abychom dokázali s tímto rozhodujícím rizikovým faktorem dále pracovat, rozdělili jsme země na mapě světa do různých skupin,“ uvedl Stefan Friedrich, vedoucí podnikatelské divize RENOLIT EXTERIOR, přípravné práce.

Náročné zkoušky základem úspěchu

Tři stupně kvality výrobků, tedy RENOLIT EXOFOL MX, RENOLIT EXOFOL PX a RENOLIT EXOFOL FX, byly navrženy pro různou úroveň zatížení a jsou důkladně a dlouhodobě testovány v laboratorních i v přirozených podmínkách.

Produkty jsou hodnoceny podle zkušebních podmínek Sdružení pro kvalitu systémů plastových okenních profilů pro značku kvality RAL 716, které předepisují úspěšné zvládnutí zkoušky odolnosti vůči povětrnostním vlivům podle M20: absorbování energie 20 GJ na metr čtvereční bez poškození, což odpovídá osvětlení xenonovým světlem po dobu zhruba 10 000 hodin.

Značka kvality RAL se vztahuje jen na německý trh, výrobky mají osvědčení na klimatické třídy M20 a M30, ale produktové řady RENOLIT EXOFOL PX a RENOLIT EXOFOL FX byly vyvinuty speciálně pro klimatické podmínky, které pře¬vládají mimo německé území. Například RENOLIT EXOFOL PX je schopný odolat 40 GJ na m2, což teoreticky odpovídá klimatické třídě M40, RENOLIT EXOFOL FX dokonce odolá až 50 GJ na m2.

Ale tím to nekončí. „Naše výrobky testujeme vždy, dokud se nerozpadnou. Tak jsme schopni určit jejich skutečnou životnost,“ uvedl Dr. Dirk Heukelbach, vedoucí oddělení výzkumu a vývoje RENOLIT EXTERIOR. Prokázalo se, že dokonce i standardní produkt RENOLIT EXOFOL MX dokáže odolat energii až 30 GJ na m2. Špičkový produkt RENOLIT EXOFOL FX by tak patřil do třídy odolnosti vůči povětrnostním vlivům M50, pokud by taková třída byla teoreticky stanovena.

Záruka až 20 let!

Na základě těchto výsledků testů společnost již v roce 2018 předefinovala své záruční lhůty. Například v Maroku, Alžírsku, Turecku a sousedních zemích, Číně a Jižní Americe má RENOLIT EXOFOL PX nyní až deset let, dvakrát tak dlouho jako dříve. Pro RENOLIT EXOFOL FX je záruční doba na celém světě v současné době jednotná, a to až 20 let. Tak dlouhé záruční lhůty může firma poskytovat právě díky nejvyšší kvalitě svých výrobků.

Gewährleistung RENOLIT EXOFOL Länderkarte

Gewährleistung RENOLIT EXOFOL Tabelle Ländergruppen

Při vývoji vysoce kvalitních fólií vložil RENOLIT na misku vah i své více než pětatřicetileté zkušenosti. Stěžejní fólie RENOLIT EXOFOL PX je vyrobena z materiálu na bázi PVC bez změkčovadel. Speciálně vyvinutý polyakrylát chrání jako transparentní krycí vrstva jak tiskovou barvu, tak i základní vrstvu fólie. Protože složení fólie není negativně ovlivňováno migrací změkčovadel, může se účinek výkonných UV absorbérů plně rozvinout.

Špičkový produkt RENOLIT EXOFOL FX je založen na akrylátové fólii a je navíc vybaven krycí vrstvou polyvinylidenfluoridu (PVDF). Jejich nízké povrchové napětí chrání film před nečistotami a chemikáliemi a činí je necitlivými vůči vlivům prostředí a nechtěným útokům, jako jsou graffiti. A s RENOLIT EXOFOL PFX Super Matt zajišťuje tato vrchní vrstva zvláště matný povrch se sametovým pocitem.

Kromě toho všechny filmy RENOLIT EXOFOL těží ze známé technologie Solar Shield Technology (SST). Barevné pigmenty odrážející infračervené záření snižují teplotní rozdíly mezi vnějším a vnitřním povrchem profilu. Profily tak zůstávají rozměrově stabilní, okna a dveře si zachovávají přesné uložení.

RENOLIT Tábor s.r.o.
Farského 888/15
390 02 Tábor, Česká republika
e-mail: tabor@renolit.com

ZDROJ: PR článek společnosti RENOLIT