Nové akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI snižuje hluk i při větrání

Zdroj: Schüco

S požadavkem na klidné prostředí v interiérech už se větrání a potřeba čistého vzduchu nevylučuje

Znečištění hlukem je civilizačním neduhem, zejména ve městech s rostoucí hustotou dopravy. Proto se při plánování nových budov v městských aglomeracích stále více pamatuje na akustická opatření. S požadavkem na klidné prostředí v interiérech už nemusí být v kontradikci ani větrání a potřeba čistého vzduchu. Nové akustické hliníkové okno Schüco AWS 90 AC.SI kombinuje schopnost zvukového útlumu a možnost přirozeného větrání.

Nové akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI (Aluminium Window System, stavební hloubka 90 mm, akustické, vysoce tepelně izolované) vytvoří komfortní prostředí v rezidenčních i kancelářských projektech, a to i v místech s vysokou hladinou hluku.

Ve sklopené poloze pro redukci hluku je vnější vzduch přiváděn přes větrací kazety instalované v horní části rámu protihlukového okna Schüco AWS 90 AC.SI. Díky tomu dochází k rozptýlení zvuku.
Ve sklopené poloze pro redukci hluku je vnější vzduch přiváděn přes větrací kazety instalované v horní části rámu protihlukového okna Schüco AWS 90 AC.SI. Díky tomu dochází k rozptýlení zvuku. | Zdroj: Schüco

V pootevřené poloze je vzduch zvenčí přiváděn skrze ventilační kazety umístěné v horním rámu, čímž je zvuk rozptýlen a je zajištěna jeho výrazná redukce. Nové akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI tak umožňuje dosáhnout zvukové izolace až 31 dB a zároveň přirozeně větrat. K dispozici je verze s otvíravo-sklopným křídlem a dvoukřídlá otvíravá varianta se dvěma pozicemi otevření. Pro zvukotěsné větrání lze dvoukřídlé okno otevřít do omezené polohy otáčení. Lze jej ale také zcela otevřít.

Také otvíravo- sklopné okno lze plně otevřít pro rychlé příčné větrání nebo čištění vnější skleněné tabule zevnitř. Stejně tak lze větrací kazetu otevřít a vyčistit anebo ji rychle a snadno vyměnit.

Protihlukové okno Schüco AWS 90 AC.SI doplňuje stávající produktovou řadu výrobků zajišťujících snížení hluku procházejícího pláštěm budovy. Produktová řada již zahrnuje speciální řešení pro zdvojená okna, dvojitá okna a atypická akustická okna, kterými lze dosáhnout splnění požadavků jak na snížení hluku, tak na přirozené větrání.

Schüco
RubrikyPlastová okna