Nový posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide propojí interiér s domu s venkovní terasou.

Schüco LivIngSlide: Jeden design pro okna i dveře na terasu

Systém plastových oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide se může pochlubit, že použité EPDM těsnění prověřila medicína i letecký průmysl. Právě patentované a svařitelné EPDM těsnění přispívá k dlouhodobé odolnosti vůči klimatickým vlivům, stabilitu a pružnost si zachovává i při teplotách od -40 °C do +120 °C. Garantuje skvělou těsnost oken i v kritických rohových partiích, zdokonaluje vodotěsnost a odolnost vůči UV záření a v neposlední řadě to je estetické řešení, protože těsnění zůstává nepřerušené po celém obvodu rámu.

Vzhled oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide vytváří čisté linie lícujících profilů, navíc je lze vylepšit širokou škálou dekoračních fólií, k dispozici je exkluzivní technologie metalických barev Schüco AutomotiveFinish nebo hliníkové krycí lišty Schüco TopAlu, které plastová okna designově posouvají o úroveň výše. Zásluhou jednotného profilu oken i posuvně-zdvižného systému Schüco LivIngSlide mají zákazníci možnost dokonale sladit veškeré prosklené plochy domu v jednom designu rámů.

Těsnění oken vyzkoušené v medicíně i leteckém průmyslu

EPDM těsnění je dlouhodobě vysoce odolné vůči klimatickým vlivům, je to špičkový materiál, který nachází uplatnění třeba v medicíně či leteckém průmyslu. Vyznačuje se vynikající tvarovou pamětí a garantuje skvělou těsnost oken po celou dobu životnosti, a to i v kritických rohových partiích oken.

Kromě dokonalého těsnicího účinku, zvýšené vodotěsnosti a estetického provedení bez přerušení po celém obvodu je jeho výhodou odolnost vůči UV záření i stabilita v extrémních klimatických podmínkách, pružnost si zachovává při teplotách od -40 °C do +120 °C, takže je vhodný pro použití ve všech typech budov a ve všech klimatických zónách. Schüco je v současné době jediným systémovým dodavatelem, který nabízí svým zákazníkům tak vysoce kvalitní těsnění EPDM jako standard.

Pohodlné ovládání až 2,6 metrů vysokých elementů s hmotností křídel až 400 kg

Posuvně-zdvižné systémy Schüco LivIngSlide jsou navrženy pro náročné požadavky z hlediska stability, odolnosti vůči počasí a vodě. Výrobci, resp. zpracovatelé profitují z rychlého a snadného zpracování a instalace těchto profilů.

Schüco LivIngSlide je založen na 6-komorové konstrukci profilu křídla. Při stavební hloubce křídla 82 mm dosahuje systém hodnoty Uf 1,3 W/(m2K). V bílém designu je možné vyrobit elementy o šířce až 650 cm a výšce 260 cm, při maximální hmotnosti křídla 400 kg. Stabilita těchto velkoformátových konstrukcí je dosažena pomocí ocelových výztuh v plastovém rámu, ty mají půdorys dutého obdélníku.

Pohyblivé a pevné díly lze kombinovat tak, aby umožňovaly snadnou obsluhu až čtyř křídel, a byly navrženy jako jedno nebo dvoukolejné posuvné systémy. Pojezdová kolečka pomáhají bezpečnému centrování a upevnění, což usnadňuje ovládání. V závislosti na typu elementu lze dosáhnout odolnosti proti vloupání až ve třídě RC2. Se základní stavební hloubkou rámu 194 mm je systém vhodný pro novostavby a rekonstrukce v jakékoliv klimatické zóně.

Efektivní výroba je přidanou hodnotou pro zpracovatele

Schüco LivIngSlide navazuje na Schüco LivIng a je tedy kompatibilní se systémem oken a dveří této řady. Přidaná hodnota pro zpracovatele spočívá v použití svařitelného EPDM těsnění, strojním opracování křídla či jednoduché instalaci.

Výhodou je také příslušenství shodné s okenním systémem Schüco LivIng, výrobci proto mohou používat velké množství identických doplňků. Zpracovatelé si mohou objednat profily řezané na optimální délku s odpovídajícím kováním a klikami jako kompletní balíček z jediného zdroje v Schüco.

Posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide
Posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide |

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ