Schueco FocusIng Haus

Zapuštěný rám užší než křídlo: Nový plastový okenní systém přináší zásadní změny

Partneři sekce:

Nový plastový okenní systém Schüco FocusIng se designem maximálně přiblížil vzhledu hliníkových profilů, zvýšil podíl recyklovaného materiálu při výrobě, ale především nabízí dvojí stavební hloubku - užší hloubku rámu zapuštěného do konstrukce (pouze 70 mm), ale širší u samotného křídla (76 mm), což značně vylepšuje tepelněizolační parametry oken díky možnosti použít trojsklo o šířce až 52 mm.

Užší stavební hloubka rámu oproti křídlu je zásadní rozdíl ve srovnání s předchozími systémy, jako je Schüco LivIng nebo CT 70, které mají stavební hloubku shodnou. Rám systému Schüco FocusIng má stavební hloubku 70 mm, ale křídlo bylo modifikované tak, aby bylo širší o 6 mm, což má své výhody – je to systém vhodný nejen pro novostavby, ale zejména pro rekonstrukce, kdy se obvykle nahrazují starší okna s užší stavební hloubkou.

Druhým benefitem je možnost šířky zasklení až 52 mm, takže křídlo dosahuje vynikajících tepelně izolačních vlastností. K tomu přispívají i pěti nebo šestikomorové profily, které vynikají optimalizovanou vnitřní komorou a geometrií drážky. Díky vynikajícím hodnotám Uf lze při použití trojskla s hodnotou Ug 0,5 W(m2K) (1,23 x 1,48 metru) snadno dosáhnout hodnot Uw 0,80 nebo ještě lepších.

Metalické fólie a hranaté zasklívací lišty přispívají k hliníkovému vzhledu

Obecně platí, že plastové profily mají zaoblenou konturu oproti „hranatému“ hliníku“. Nový systém Schüco FocusIng se však může pochlubit moderním designem s čistými, rovnými liniemi typickými právě pro hliníkové profily. Je to dáno využitím hranatých zasklívacích lišt, které jsou jinak doménou hlinkových konstrukcí, a především širokou škálou metalických povrchových fólií, které vzhled hliníkových oken ještě umocní. Vzájemně tak lze kombinovat systémy Schüco z plastu i hliníku a dosáhnout barevného sladění.

Nový systém Schüco FocusIng nabízí moderní vzhled hliníkových profilů, skvělé tepelně izolační parametry a snížení emisí CO2 díky využití recyklovaných materiálů.
Nový systém Schüco FocusIng nabízí moderní vzhled hliníkových profilů, skvělé tepelně izolační parametry a snížení emisí CO2 díky využití recyklovaných materiálů. | Zdroj: Schüco

Jedinečnou designovou flexibilitu systému Schüco FocusIng umožňuje využití více než 300 standardních a speciálních fólií, kromě zmíněných metalických se jedná o jednobarevné či s dřevěnými povrchy. Nový systém Schüco FocusIng může být použit v novostavbách i při rekonstrukcích, v pevných, posuvných či zdvižně-posuvných konstrukcích, v jednokřídlých i více křídlových sestavách, i jako dveře.

Zvýšené množství použitého recyklovaného materiálu

Nový plastový profilový systém Schüco FocusIng byl vyvinut pro co nejefektivnější využití materiálů obsahujících vysoký podíl recyklátu ve vnitřním jádru a zároveň je na konci své životnosti sám vhodný pro návrat do procesu recyklace.

Sedm z deseti profilů proto bude standardně dodáváno s „barevným“ vnitřním jádrem vyrobeným z recyklovaného materiálu, přičemž profily budou obsahovat až 50 procent recyklovaného obsahu. Vysoký podíl recyklátu, optimalizované využití materiálů a vynikající tepelná izolace přispívají ke snížení emisí CO2 obvodových plášťů budov.

Jedinečnou designovou flexibilitu systému Schüco FocusIng umožňuje využití více než 300 standardních a speciálních fólií, metalických, jednobarevných či s dřevěnými povrchy.
Jedinečnou designovou flexibilitu systému Schüco FocusIng umožňuje využití více než 300 standardních a speciálních fólií, metalických, jednobarevných či s dřevěnými povrchy. | Zdroj: Schüco

Pro zajištění efektivní výroby byla při vývoji zajištěna také vysoká míra kompatibility se systémy Schüco LivIng a Schüco CT 70. Upevňovací a doplňkové profily, stejně jako ocelové výztuhy a zasklívací lišty lze použít stejným způsobem na všech systémových platformách, což zajišťuje co nejjednodušší výrobu a skladování.

Stylový hliníkový vzhled, čisté linie, optimální výkonnostní charakteristiky a nižší uhlíková stopa. Inovativní systém Schüco FocusIng má mnoho výhod a se svou základní hloubkou rámu 76 mm je vhodný jak pro novostavby, tak pro renovace.