Partneři sekce:
  • Stavmat

Největší veletrh využití dřeva ve stavebnictví v ČR – DŘEVOSTAVBY 2010

Největší veletrh využití dřeva ve stavebnictví v ČR – DŘEVOSTAVBY 2010

Koncem února příštího roku se otevřou brány pražského veletržního areálu v Letňanech pro další ročník veletrhu, jehož cílem je prezentovat laické i odborné veřejnosti možnosti a novinky v oboru využití dřeva ve stavebnictví s přiléhavým názvem Dřevostavby 2010. Po čtyřech letech konání je to největší veletrh využití dřeva ve stavebnictví v České republice.


Začátky veletrhu nebyly příliš jednoduché – kromě rezervovaného přístupu oslovených potenciálních vystavovatelů jsme naráželi i na vlažný zájem oborových sdružení. Nakonec se nám přesto podařilo získat pro první ročník veletrhu více než 50 vystavovatelů, jejichž počet se za tři roky zvýšil třikrát! Letošní ročník tak přivítal 167 odborných firem z deseti zemí Evropy. Důkazem zájmu o problematiku dřevostaveb je také rostoucí počet návštěvníků, který dosáhl téměř 50 000.

Pro pátý ročník, který proběhne koncem února příštího roku, je pro návštěvníky připravena řada novinek a událostí. Prozradím zatím jen jednu – vyhlášení výsledků soutěže Dřevěný dům 2010, v níž projektanti a architekti soutěží o nejlepší nízkoenergetický rodinný dům a/nebo bytový dům s podstatným použitím technologií dřeva.

Z již osvědčených a velmi oblíbených akcí nebude ani příští rok chybět Salon dřevostaveb – cyklus přednášek domácích i zahraničních architektů doplněný výstavou zajímavých projektů a realizací včetně bookshopu s odbornou literaturou o dřevostavbách. Bydlení v domech na bázi dřeva se v rámci veletrhu prezentuje jako významná alternativa životního stylu, který získává stále více příznivců.

Z veletrhu Dřevostavby se tak stává postupem času mezinárodní záležitost, což dokazuje i připravované zastoupení Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska a Polska.

Nezapomínejme, že veletrhy a výstavy představují nedílnou součást marketingových komunikací a jsou jedním z nejdůležitějších nástrojů působících na všechny smysly zákazníků, návštěvníků i samotných vystavovatelů.

Věřím, že téma veletrhu Dřevostavby je a bude pro vás zajímavá, a těším se na setkání a spolupráci s vámi.
Za společnost TERINVEST, spol. s r. o., pořadatele veletrhu

Martin PŘÍVĚTIVÝ
vedoucí projektu
+420 221 992 151