asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Nová sádrokartonová deska se zvýšenou pevností a tvrdostí

19.01.2010
„Tvrdost a pevnost“, to jsou charakteristické vlastnosti nové sádrokartonové desky z produkce firmy Knauf. Vylepšená deska s výstižným názvem „DIAMANT“ snese díky svým unikátním povrchovým vlastnostem přirovnání s tvrdostí vzácného přírodního kamene.
Nová protipožární impregnovaná deska DIAMANT vyniká zvýšenou pevností a tvrdostí povrchu při standardním zpracování, ale ve srovnání s běžnými deskami typu DF nabízí navíc vylepšené zvukově izolační vlastnosti.

Konkrétně v případě jejího použití se standardními profily může být dosaženo snížení hladiny hluku až o 8 dB, a to zejména v pásmech lidské řeči (125–1000 Hz). Tím lze dosáhnout subjektivně lepší akustické pohody u dělených místností. Deska DIAMANT umožňuje také oproti běžným deskám zavěšení těžších předmětů, tj. do 55 kg. Deska má vysokou houževnatost, ale lze ji velmi dobře ohýbat či provádět s ní jiné než pravoúhlé půdorysy.

V konstrukcích řeší deska DIAMANT požární a mechanickou odolnost a současně i odolnost proti vlhkosti. To vše ji předurčuje k uplatnění v provozech, které tyto vlastnosti vyžadují. Mohou to být například nemocnice, domy pečovatelské služby, školy, tělocvičny, přednáškové sály atd.

Přestože konstrukční sestavy s deskami DIAMANT vykazují nižší hmotnost, zachovávají si charakter masivní konstrukce a nevyžadují žádné speciální statické nároky. Desky DIAMANT najdou uplatnění všude tam, kde je vyžadována výjimečná odolnost, dlouhá životnost, skvělá akustika a nejlepší kvalita.


Zdroj: Knauf Praha, s. r. o.

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media