Laufen Kolekce SONAR Zavesna skrin a skrinka pod umyvadlo med2

Dokonalost v každém milimetru Kolekce SONAR je revolucí v koupelnovém designu

Neotřelé tvary, dokonalé detaily nebo atypické barvy. To vše tvoří minimalistickou a lehce extravagantní kolekci koupelnového nábytku SONAR švýcarské značky Laufen.

Série s nadčasovým a hravým designem z tvorby přední španělské návrhářky Patricie Urquiola je inspirována zvukovými vlnami a zahrnuje vše od umyvadel, samostatně stojících van, klozetů a bidetů až po úložné prostory. Nově ji doplnil matný povrch keramických produktů a řada koupelnových skříněk pod umyvadlo poutajících pozornost nevšedními barvami s efektem kovu.

Tenkostěnná keramika, nejmodernější materiál značky Laufen, způsobil v koupelnovém designu doslova revoluci. Lehký materiál vyznačující se větší tvárností, tenkými hranami, a přesto velkou odolností nabídl produkci koupelnového vybavení mimo jakékoliv standardy.

Designérům umožnil nechat volně proudit fantazii a experimentovat v takové míře, jaká byla dříve pro koupelnové vybavení v podstatě nemyslitelná.

„Španělská designérka Patricie Urquiola využila potenciál inovativních materiálů na maximum a kolekce SONAR to dokazuje v každém detailu. Jedinečná série, která vznikla díky čtvrté generaci tenkostěnné keramiky SaphirKeramik, se kromě tenkých hran vyznačuje oblými tvary a symetrickým designem.

Charakteristické jsou pro ni precizní detaily v podobě vlnkových reliéfů zdobících umyvadla i vany. Takové provedení je v současné koupelnové keramice zcela výjimečné a na trhu ojedinělé. V kolekci je zřetelný autorčin minimalistický, lehce extravagantní, a přesto vřelou atmosféru vytvářející rukopis.

Produkty však nedisponují jen perfektním designovým provedením, nejnovější technologie ji činí zároveň vysoce funkční,“ přibližuje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Jasné linie, ale i barvy s efektem kovu jsou dalšími definujícími prvky této nadčasové série. Kolekci SONAR nově zdobí úložné prostory s nevšedními kovovými barvami – měděnou, zlatou a titanovou. U dalších úložných prostor mohou zákazníci volit také dekory s efektem mramoru.

Paleta barev poskytuje velký prostor pro kreativitu, množství variací a každé koupelně vdechne elegantní atmosféru. Produkty ze série jsou zároveň snadno kombinovatelné s dalšími koupelnovými styly. Výrazným atributem kolekce je i dokonale hladký povrch v lesklém a nově také matném provedení.

„Matný povrch je v produktovém designu a u zákazníků v současnosti velmi oblíbený. Hned na první pohled zaujme a na dotyk je velmi příjemný. V kombinaci s tenkými hranami vytváří fascinující dojem. I proto jsme se rozhodli kolekci SONAR rozšířit o produkty v matném provedení,“ upřesňuje Iva Šedivá.

V sérii zaujme zejména samostatně stojící umyvadlo, jehož dokonalý vzhled umožnily právě nejnovější technologie. Možnost umístit jej volně v prostoru dává volnější ruku při návrhu koupelnového prostoru.

SONAR však zahrnuje i umyvadlové mísy, dvojumyvadla či samostatně stojící vanu, která se stane dominantou každé koupelny. Výjimečnost kolekce podtrhuje fakt, že vyhrála ocenění iF Design Award.

Její autorka, španělská designérka Patricie Urquiola, je taktéž držitelkou řady mezinárodních cen, udělených mimo jiné španělskou vládou nebo španělským králem Juanem Carlosem. V roce 2015 byla ambasadorkou výstavy Expo v Miláně.

Vybrané produkty z kolekce SONAR společnosti Laufen

Laufen Kolekce SONAR Samostatne stojici umyvadlo I
Laufen Kolekce SONAR Samostatne stojíci umyvadlo | Zdroj: Laufen

Volně stojící umyvadlo z kolekce SONAR zaujme nejenom minimalistickým designem s oblými liniemi, ale i úspornými rozměry. Je vyrobeno z  tenkostěnného materiálu SaphirKeramik, který umožňuje vytvořit úzké hrany, ale také vysokou tvrdost a pevnost materiálu.

Díky speciální technologii je možné umyvadlo umístit do prostoru, což poskytuje větší volnost pro kreativnější nápady při návrhu koupelny. Umyvadlo je k dispozici v lesku a matu s možností úpravy Laufen Clean Coat. Decentně navržná zátka je téměř nepostřehnutelná.

Laufen Kolekce SONAR Skrinka pod umyvadlo med
Laufen Kolekce SONAR Skrinka pod umyvadlo med | Zdroj: Laufen

Hlavní funkcí úložného prostoru v koupelně už dávno není jen dostatek místa. Koupelnový nábytek musí také vkusně ladit s designem místnosti. Se skříňkami z kolekce SONAR nikdy neuděláte chybu.

Vybírat můžete z celé řady rozměrů a provedení, ať už hledáte skříňku pod umyvadlo či závěsnou skříň na stěnu. Volit můžete například mezi efektním, a přesto decentním provedení v měděné, zlaté či titanové barvě. Na výběr jsou i jedinečné dvoubarevné kombinace se strukturou mramoru.

Laufen Kolekce SONAR Vana s upevnenim na zed
Laufen Kolekce SONAR Vana s upevnenim na zed | Zdroj: Laufen

Designová obdélníková vana zaujme na první pohled a ozvláštní každý koupelnový prostor. Ohromí svými liniemi, ale také čistým a dokonale hladkým provedením v matu. Je vyrobena z minerálního litého materiálu SENTEC, který zajišťuje jak dlohou životnost, tak maximální pohodlí.

Horkou koupel se vám proto nikdy nebude chtít opustit. Vana s umístěným ke zdi disponuje bočním odkládacím lemem a click-clack odpadní a přepadovou krytkou. Pro větší pohodlí ji lze doplnit pohodlným gelovým podhlavníkem.

Laufen Kolekce SONAR Umyvadlova misa s reliefem I
Laufen Kolekce SONAR Umyvadlova misa s reliefem | Zdroj: Laufen

Umyvadlová mísa ze série SONAR je designérským skvostem, který můžete díky jednoduchému a přesto elegantnímu provedení snadno kombinovat s celou řadou koupelnových stylů. Výjimečná je především díky reliéfu zdobícímu vnější stranu umyvadlové mísy. Vyrobena je z materiálu SaphirKeramik zajištující maximální odolnost proti poškození či rozbití.

Vyžadujete při ranní hygieně více prostoru a pohodlí? Ve stejném designovém provedení je k dispozici také dvojumyvadlo.

Laufen Kolekce SONAR Samostatne stojici vana s reliefem
Laufen Kolekce SONAR Samostatne stojici vana s reliefem | Zdroj: Laufen

Samostatně stojící vana z kolekce SONAR se stane vaším novým oblíbeným místem pro Relax i dominantou koupelny. Okouzlí především minimalistickým designem a nevšedním reliéfem na vnější straně.

Oválná vana podle návrhu známé španělské designérky Patricie Urquiola je vyrobena z materiálu Marbond a disponuje bočním lemem pro umístění baterie. Pro vaše maximální pohodlí lze vanu doplnit o praktickou odkládací poličku nebo samodržící gelový podhlavník ve světle šedé barvě.

ZDROJ: PR článek společnosti LAUFEN