Vyroste v Praze na Jarově mrakodrap?

Vyroste v Praze na Jarově mrakodrap?

V místě bývalé zahrádkářské kolonie na území pražské čtvrti Hrdlořezy roste jeden z největších bytových komplexů v Praze – Zelené město. Poté, co proběhl prodej projektu jinému developerovi, došlo ke změně záměru výstavby IV. etapy. Při ulici Spojovací by tak mohl vyrůst třicetipatrový mrakodrap Trojlístek.

V rámci první již dokončené etapy a druhé právě rostoucí vznikne celkem 765 bytů. V plánu je ještě etapa třetí, která bude zahrnovat další tři domy. Čtvrtou etapou by se však podle aktuálního záměru developera Daramis group měla stát stavba dominantní s minimálně 29 nadzemními podlažími.

Jmenovat se bude dle svého tvaru – Trojlístek. V lokalitě, kde vznikají stovky bytů bez doplňující občanské vybavenosti, by tak měly přibýt další. Zhruba stometrová stavba, která má vyrůst v sousedství přírodního biokoridoru Višňovka, by znamenala nejen další dopravní zatížení oblasti. Především by nebyla přínosem pro rozvoj města krátkých vzdáleností, jak jej prosazuje připravovaný nový Metropolitní plán. Jak se k projektu postaví MČ Praha 9, zatím není jasné.

Autory studie jsou architekti z kanceláře Loxia, kteří už s developerem pracovali na bytovém projektu Sedmikráska v pražských Vysočanech.

Trojlístek
Zelené město, IV. etapa
Místo: křižovatka ul. Spojovací a V Třešňovce, Praha 9 – Hrdlořezy
Developer: Daramis Group
Architekt: Loxia

Probíhá posuzování vlivu na životní prostředí a písemná vyjádření lze posílat na odbor životního prostředí magistrátu hlavního města Prahy do 21. 7.

-red-