Výrobce plastů Rompa otevře nový závod v České republice, postaví ho IIG

Výrobce plastů Rompa otevře nový závod v České republice, postaví ho IIG

Developer průmyslových a logistických nemovitostí Immo Industry Group (IIG) zahájil v jihomoravském městě Vyškov výstavbu nového závodu holandské společnosti Rompa Kunststofprodukten B. V. Společnost IIG, kterou Rompa pověřila realizací závodu, bola vybrána na základě svých znalostí a dosavadních zkušeností v oblasti developmentu.

Rompa je globální dodavatel širokého spektra plastových výrobků, displejů, podnosů, luxusních pouzder, úchytek a obalů. Holandská firma se rozhodla vybudovat nové výrobní kapacity v blízkosti svého prvního závodu ve Vyškově. Realizaci svěřila developerské společnosti IIG, jíž se pro tento projekt podařilo získat ideální pozemek. Na něm postaví závod o rozloze 10 800 m2, který bude vyrábět obaly a komponenty pro automobilový a jiný průmysl.

Technicky náročný projekt si vyžádal stavbu dvou mostních jeřábů, z toho jednoho o nosnosti 5 t a délce 28 m. Projektanti IIG podle přísných požadavků upravili i podlahu, která vydrží tlak 10 t/m2, a závod vybavili speciálním větracím systémem.

Arno Morssinkhof, generální ředitel Rompa CZ, plně důvěřuje IIG a je přesvědčen, že projekt bude realizován včas a v souladu s nejvyššími technologickými standardy. „Nový závod nám umožní vyrábět rychleji a efektivněji a nabídne naši klientům ještě lepší služby. Zároveň nám otevře nové možnosti růstu a upevní naši pozici lídra na trhu,“ řekl A. Morssinkhof.

Generální manažer IIG Česká republika Jan Jirotka vyjádřil potěšení z toho, že projekt vstoupil do stavební fáze. „Společnost Rompa jsme přesvědčili kvalitními a z hlediska nákladů efektivními řešeními. Těší nás, že projekt postupuje podle plánu a závod bude dokončený už v posledním kvartálu letošního roku,“ dodal J. Jirotka.

Zdroj: Seesame