Trigema zahájila projekt Barevné Letňany
Galerie(1)

Trigema zahájila projekt Barevné Letňany

Sázkou na barevnou stylizaci, kvalitní architekturu, dostupnou cenu a perspektivní lokalitu s brzkým napojením na trasu metra „C“ chce developerská společnost Trigema a.s. oslovit zájemce o svůj nový projekt Barevné Letňany. Stavba prvního ze čtyř plánovaných rezidenčních objektů – Červeného domu – začne letos na jaře v ulici Chlebovická v městské části Praha 18. Pozemek se nachází na půl cesty mezi Obchodním centrem Letňany a konečnou stanicí metra Letňany, případně letňanským Výstavištěm.

Červený dům nabízí na šesti podlažích 94 jednotek. Ke každé náleží garážové stání a sklepní kóje. „Monolitický skelet bude vyzděn cihlami a doplní jej množství plastických prvků na fasádách. Hlavním znakem však zůstane červená barva v kombinaci s bílou – a to i v interiérech objektu,“ říká ing. arch. Daniel Smitka, dvorní architekt společnosti Trigema a.s. Navrhl pro ni už starší, úspěšné projekty Nová kolonie v Praze-Stodůlkách nebo Bytové domy v Roztokách u Prahy. Soubor Barevné Letňany bude mít kompaktní architekturu, ale různé užití barev; Červený dům doplní ve dvou fázích výstavby ještě domy Žlutý, Modrý a Zelený.

Developer projekt usadil v nižším středním cenovém segmentu. Byty v obvyklých dispozicích 1+kk – 4+kk jsou zájemcům prodávány v jednotkových cenách od 35 000 Kč / m2. Třípokojový byt o celkové ploše 70 m2 tak lze – včetně sklepu, garáže a DPH – pořídit za 2,780 milionu korun. „I z toho je patrné, že nové cihlové byty v areálu Barevné Letňany mají stejnou, a dokonce i nižší cenu než starší panelová zástavba v Praze,“ konstatuje ing. Marcel Soural, předseda představenstva Trigema, a.s. První obyvatelé se do Červeného domu nastěhují na přelomu let 2009/2010.

Zájemci v první etapě naleznou 47 jednotek s dispozicí 2+kk (44 – 68 m2), 31 třípokojových bytů (70 – 95 m2), devět 4+kk (až 119 m2) a 7 malých, jednopokojových bytů, jejichž plocha nepřekračuje 38 m2. Všechny byty jsou vybaveny terasou, lodžií nebo balkonem. Jejich příjemný efekt zvyšuje také skutečnost, že většina bytů Červeného domu je orientována na západ, směrem k zamýšlenému parku se zelení, lavičkami a dětským hřištěm.

Ačkoliv Trigema na svých dosavadních projektech pozoruje strmě stoupající zájem o vícepokojové byty, Červený dům je jako první ze souboru Barevných Letňan výjimkou: rovnou polovinu nabídky tvoří dvoupokojové byty. „Úvodní etapa je startovní také v tomto ohledu. Očekáváme zájem mladých párů, jednotlivců, případně seniorů stěhujících se často z panelových domů. Tomuto spektru odpovídá rovněž vstřícná cenová nabídka,“ popisuje Marcel Soural. Celková investice dosáhne více než 750 milionů korun.

Projekt Barevné Letňany od nynější zástavby odliší dynamicky vyhlížející fasáda, stylová barevnost, použití cihel, ohleduplná práce s dispozicemi i společnými prostory. Noví obyvatelé ocení samozamykací systém domovních dveří, automatická garážová vrata, vyhřívané sjezdové rampy do garáží, kvalitní okna, moderní výtahy, použití přírodních materiálů při výstavbě anebo bezúdržbové povrchy klempířských a zámečnických prvků na fasádách.


Další informace www.barevneletnany.cz nebo www.trigema.cz.

Zdroj: SMART Communication s.r.o.