Kancelářská budova Oasis Florenc má dva nové nájemce

Kancelářská budova Oasis Florenc, kterou v zastoupení realitního fondu AVIVA spravuje King Sturge, získala dva nové nájemce.

Korejská společnost Samsung si pronajala v pátém a šestém patře 1 200 m2, kde bude sídlit její česká centrála. Druhou firmou, která využije téměř 2 500 m2 kancelářských prostor Oasis Florenc, je skupina J&T.

Z celkové plochy více než 14 000 m2 této administrativní budovy je nyní k dispozici posledních 1 000 m2, které jsou svou velikostí a vnitřním členěním vhodné spíše pro menší společnosti.

Jedním z největších nájemců Oasis Florenc je Samsung Electronics, přední výrobce digitálních obrazovek, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů. Chang Jae Lee, generální manažer českého zastoupení, v souvislosti s plánovaným přesunem firmy uvádí: „Oasis Florenc má z pohledu naší firmy vynikající polohu – nachází se v zajímavé blízkosti historického centra a přitom je dobře dopravně dostupná jak vozem, tak městskou hromadnou dopravou. Naše rozhodování v tomto směru bylo jednoduché.“

Kancelářská budova Oasis Florenc se nachází v ulici Sokolovská a Pobřežní, v těsné blízkosti stanice metra Florenc. Novostavba, která nabízí kromě 14 000 m2 moderních kanceláří také 3 500 m2 maloobchodních prostor, byla dokončena v roce 2007. Nyní je téměř plně pronajata. J&T a Samsung Electronics budou budovu sdílet například se společnostmi KPMG (expanze), Wolf Theiss či AGIP. V současnosti jsou k dispozici volné kanceláře o rozloze 1 000 m2.

Zdroj: King Sturge