Erbenova Rezidence scaled 1
Galerie(4)

Nová čtvrť v Kladně. U vlakového nádraží vznikne 400 bytů

Skupina EBM postaví u hlavního kladenského vlakového nádraží novou čtvrť, vznikne 400 bytů. Stavba bude rozdělená do etap, první byty mají být dokončeny přibližně za tři roky a hotovo by mělo být v roce 2028. Hodnota investice je 1,8 miliardy korun, prodejní hodnota přesáhne dvě miliardy korun.

„Aktuální situace na trhu rezidenčních nemovitostí žene ceny bytů v Praze nahoru a hodně lidem se tak sen o vlastním bydlení v metropoli začíná vzdalovat. Náš projekt zaujme všechny, kteří hledají vhodnou alternativu komfortního bydlení s perfektní dopravní dostupností do centra i na okraj Prahy,“ uvedl ředitel společnosti EBM Partner Jan Šulc. Společnost je developerem projektu a právě dokončila akvizici pozemků v Kladně o celkové výměře přes 50 000 m2.

„Připravujeme projekty s přidanou hodnotou a naše úsilí směřujeme k vytváření atraktivních a kvalitních míst pro život. Akvizice v Kladně je plně v souladu s naší strategií dalšího růstu v segmentu rezidenčního developmentu i nájemního bydlení a základním krokem pro realizaci zatím našeho největšího projektu. Věřím, že se nám podaří navázat na prodejní úspěch našich předchozích projektů Villa Resort Kolovraty, Villa Resort Beroun i luxusní Erbenovy Rezidence,“ dodává generální ředitel skupiny EBM Jakub Vais.

Přehled projektů společnosti EBM

Villa Resort Kolovraty
Villa Resort Beroun
Rezidence Krüsk† zahrada
Erbenova Rezidence

Při výstavbě domů, které budou mít šest až sedm pater, budou podle developera použité přírodní materiály, počítá se se zadržováním dešťové vody a také se zelenými i parkovacími plochami. „S městem vedeme diskuze o podobě celé lokality, zvažujeme možnost spolupráce. A vzhledem k našim historickým zkušenostem je možný dům pro seniory, školka apod.,“ doplnil Balíček.

Kladno je největší středočeské město, leží 20 kilometrů od Prahy. V roce 2022 se zde má začít stavět železniční rychlodráha, která zlepší spojení s metropolí.

EBM Group je ryze česká skupina vzájemně spolupracujících firem, která vlastními architektonickými, projekčními a manažerskými kapacitami připravuje a realizuje realitní projekty pod jednou střechou. Na českém trhu působí od roku 1998. Společnost EBM Partner připravuje a realizuje developerské projekty v oblastech rezidenčního a seniorského bydlení a administrativních budov.
red