jeřáb budova stavba

Zeleň, obchodní centrum a přes 100 bytů. Moravská Třebová plánuje stavbu nové čtvrti

V Moravské Třebové na Svitavsku do několika let vznikne šest bytových domů se 132 byty. Město podepsalo smlouvu se stavební firmou. Lokalitu Jihozápad pro bytovou výstavbu město připravovalo několik let.

Firma enteria koupí pozemky, s městem podepsala smlouvu o budoucí kupní smlouvě. Územní plán povoluje v území stavět byty od roku 2010. Studie a zasíťování pozemků trvaly městu několik let. Třebové v posledních letech ubývá počet obyvatel, bytová nabídka by úbytek mohla zastavit.

„Jsme rádi, že se nám postupnými kroky podařilo nalézt řešení problematiky nedostupného bydlení v našem městě. Díky bytové výstavbě v lokalitě Jihozápad budeme schopni daleko efektivněji čelit trendu odlivu obyvatel z posledních let a dále zvýšíme atraktivitu našeho města pro potenciální nové spoluobčany,“ řekl starosta Pavel Charvát (ODS).

Hodně zeleně i obchodní centrum

Město chtělo, aby v lokalitě bylo hodně zeleně a byla tak pro její obyvatele atraktivní. Zelená plocha se bude rozkládat na více než 60 procentech oblasti. Dopravní obslužnost zajistí kruhový objezd ve Svitavské ulici. V místě bude přes 200 rezidentních parkovacích míst.

Pozemek pro bytové domy a další infrastrukturu se rozkládá na 16.170 metrech čtverečních. Developer také v lokalitě postaví obchodní centrum, obytnou a obchodní část oddělí zeleň a architektonické prvky.

„Výstavba bytových domů by měla být rozdělena do tří samostatných etap, takže nové bytové jednotky budou k dispozici postupně. Investor musí nejdříve zajistit veškeré nezbytné fáze projekční a technické přípravy, zahájení první etapy stavebních prací tak můžeme předpokládat v roce 2026,“ místostarosta Václav Dokoupil (KDU-ČSL).

red