RoSa – Komfortní rezidence pro seniory

RoSa - Komfortní rezidence pro seniory

Mnoho let to byla vojenská ubytovna. S novým majitelem a po kompletní přestavbě se RoSa stala komfortní rezidencí pro seniory, kteří potřebují dobré bydlení či častější zdravotní péči. Je v pražských Kobylisích, nedaleko metra.

Rekonstrukci provedlo sdružení firem KASTEN a Průmstav. Jednatel společnosti Kasten Ing. Aleš Kocourek k realizaci říká: „Z původní stavby zůstalo jen málo. Mohli jsme ponechat jen nosné a ztužující konstrukce a obvodový plášť. Všechno ostatní bylo provedeno nově. V prostřední části bylo vybudováno komunitní centrum, se dvěma víceúčelovými sály, knihovnou, ordinací lékaře, kadeřnictvím, obchodem se smíšeným zbožím, kavárnou. fitness, masáží, pedikúrou. Obě krajní sekce slouží bydlení …“


108 nájemních bytů s dispozicí 1+kk a 2+kk je koncipovaných v dispozici sestra / pacient a jsou přizpůsobeny potřebám seniorů. Jsou bezbariérové, mají protiskluzné povrchy v koupelnách, bezpečnostní madla u toalet a sedátka ve sprchách. Vybrané jednotky 2+kk jsou uzpůsobeny pro handicapované na invalidním vozíku. Ocelová nástavba v nejvyšším podlaží umožnila při přestavbě vytvořit i poměrně velkorysé byty s terasami. Vstup na lodžii, terasu nebo předzahrádku je ve všech případech řešen s minimálním rozdílem výšek.

Rekonstrukce zásadně změnila i energetickou náročnost budovy. Po zateplení má RoSa na energetickém štítku stupeň „B“. Okna s pětikomorovým systémem jsou opatřena izolačním dvojsklem (součinitel prostupu tepla min. Uw = 1,2W/m2K, akustický útlum R = 32 dB respektive R = 37 dB do ulice Střelničná). Vytápění je ústřední dálkové, každá bytová jednotka má vlastní měření všech médií a možnost regulace vytápění podle osobní potřeby, takže obyvatelé zaplatí pouze to, co spotřebují.


Pro dobrou orientaci v prostoru jsou v obou rezidenčních budovách, které mají sedm nadzemních a jedno podzemní podlaží, instalované světlíky, které vedou světlo ze střechy až do přízemí.
RoSa je dobré místo k bydlení.

KASTEN spol. s r.o., je členem Cechu pro zateplování budov, držitelem certifikátu ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001, držitelem Osvědčení odborné způsobilosti k provádění ETICS.
V roce 2010 společnost získala titul Firma roku 2010 Středočeského kraje.
V roce 2013 získala, v rámci CZECH TOP 100, ČEKIA Stability Award 2013 s hodnocením AA (vynikající).

Kontakty:
KASTEN spol. s r.o.
Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice
Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152
e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KASTEN spol. s r.o.

RubrikyArchitektura