Školní přístavba v Brušperku 01
Galerie(6)

Nenápadná, ale elegantní školní přístavba

Architektura v moravskoslezském kraji často přináší i do českého prostředí ozvěny slezské architektonické školy. Inspirací je pro místní stavby často především důraz na praktičnost, uklidněnou zdobnost a důraz na funkci. Taková je i přístavba pavilonu E Základní školy Vojtěcha Martínka v Brušperku.

180 žáků základní školy pojmenované po místním rodákovi, slezském spisovateli Vojtěchu Martínkovi, může nové moderní učební prostory využívat od druhého pololetí tohoto školního roku. Nový pavilon je primárně určen pro žáky čtvrtého a pátého ročníku.

Školní přístavba v Brušperku 03
Školní přístavba v Brušperku 02
Školní přístavba v Brušperku 04
Školní přístavba v Brušperku 05
Školní přístavba v Brušperku 01

Nový pavilon vyrostl na ploše 465 m2 a je situovaný do klidného a „zeleného“ prostředí. „Součástí nového objektu je také přes dvacet metrů dlouhá spojovací chodba, která propojuje původní budovy s novou přístavbou,“ uvedl Tomáš Hess, obchodní ředitel společnosti HSF System, která byla generálním dodavatelem projektu.

Projekt přístavby nového pavilonu byl dokončený ve velmi krátkém čase a podle stanoveného harmonogramu. Nové prostory vycházely z konceptu původní školy z roku 1950 včetně základního rozvržení a velikostí tříd. Pavilon E zahrnuje celkem šest kmenových a dvě odborné učebny.

Školní přístavba v Brušperku 05

„Nové prostory v sobě snoubí přirozenou architektonickou krásu a praktickou účelnost a věřím, že budou sloužit mnoha dalším generacím brušperských žáků a učitelů“, říká Aleš Vyvial, ředitel Základní školy Vojtěcha Martínka v Brušperku, a dodává: „Velmi si cením přístupu zhotovitele, který byl pro nás velmi důležitým a profesionálním partnerem.

Přístavbu nového pavilonu realizovala jako generální dodavatel stavební společnost HSF System. Investorem projektu za 40 milionů korun bylo město Brušperk, které v roce 2019 oslavilo 750. výročí od založení. Projekční práce měl na starosti Ing. arch. Tomáš Šonovský.

TEXT: RED
FOTO: HSF SYSTEM