Tylův sad

Ostravský park čeká revitalizace. Obnoví se mobiliář i zeleň

Partneři sekce:

Tylův sad v blízkosti Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity čeká revitalizace téměř za devět milionů korun bez DPH. Park doplní nový mobiliář, pěší trasy i zeleň. Město už s vybraným zhotovitelem uzavřelo smlouvu. Proměna parku by od převzetí staveniště měla být hotová do 22 týdnů.

„V rámci stavby budou provedeny nové úpravy parkových zpevněných ploch z žulových dlažeb a mlatu. Budou provedeny sadové úpravy trávníků a zeleně, vysázeny nové stromy a keře. Park bude vybaven městským mobiliářem, tedy parkovými lavičkami, stoličkami a koši na směsný a tříděný odpad. V parku také návštěvníky potěší odpočinkové dřevěné molo. Moderní podobu a úspornější provoz bude mít nové veřejné osvětlení,“ uvedl náměstek primátora pro investice Břetislav Riger (Ostravak). Autorem projektu je Ateliér38.

Pracovníci firmy nejprve odstraní asfaltové povrchy, které nahradí chodníky z nového materiálu. Projekt počítá i s odvodem srážkové vody ze zpevněných ploch nebo s výsadbou trvalkových záhonů či luční louky.

„Stávající zeleň bude v maximální míře zachována, s kácením se počítá jen u nebezpečných dřevin a také bude odstraněna nevzhledná keřová zeleň. Celkem se jedná o 14 stromů a 234 metrů čtverečních keřů. Vysazeno bude osm lip, javor, habr, čtyři jírovce a více než 70 keřů,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Gabriela Pokorná.

red